bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Kendisine küfür edilmesi hoşuna giden şuursuz insan söylemi.
  1 -2 ... vakitsiz
 2. 2.
  sadece veda hutbesine gelen 100 000 müslüman vardı. ulan hz muhammed kara murat mı bu kadar adamı kılıçla müslüman yapmış ?
  1 ... zarri bis nefi
 3. 3.
  türk ırkı zorla müslüman yapılmamıştır.. türkler "gök tengri" ye zaten inanıyorlardı.. türklerin şaman inancına göre tanrı tektir..

  türkler başka toplumlar gibi ateşe, putlara, güneşe veya başka bir şeye asla tapmamışlardır.. tek olan "gök tanrıya" inanmışlardır.. dolayısı ile islam dinini kendilerine çok yakın görmüşler ve karahanlılar döneminde topluca devlet olarak islam dinine geçmişlerdir..

  öyle cahil insanların söylemiyle kılç zoruyla islam dinini seçmemişlerdir.. kaldıki türk ırkına kılıç zoruyla din kabul ettirmek, hiç bir ırkın ve hiç bir kavmin becerebileceği bir şey değildir...
  2 -1 ... lao tzu
 4. 4.
  kuran-ı kerim'de her millete bir peygamber gönderildiğinden bahsedilmiştir. şüphesiz türklerede gönderilde ve bu peygamberin teoman olduğu düşünülmektedir. baktığın zaman göktanrı inancına islam dininin neredeyse aynısı diyebilriz. ahiret inancından tutta cehenneme gittikten sonra cennete alınmaya kadar (kafalarında bıraktıkları tek tutam saçın nedeni budur inanca göre o tutam saç sayesinde cennete girilir) . ayrıca tektanrı inancınında benimsenmesi islamla bir diğer benzerliğidir , hayvanlara merhamete kadar birçok benzerlik var say say bitmez.

  elbetteki yeni bir millet ile etkileşim kanlı olabilir ama türklerin islamı benimseyişini kolaylaştıran şeylerden biride bu benzerliktlerdir ve teomana gönderilen dinin bozulmasıdır (şamanlık vs.) .
  1 ... volpecis60
 5. 5.
  ülkücülerin adını bu tür sözlerle kirletmeyin. gerçek türk ülkücüsü hiçbirşeye zorla inanmaz. gerçek bir ülkücü dinine (islam) laf söyletmez.
  ... okullu jojuq