1. ?.
  kemal kılıçdaroğlu'nun doğru yaklaşımıdır.
  5 -1 ... rosava
 2. ?.
  söylemek başka uygulamak başkadır.
  bi ara deniz baykal beyefendi çarşaflı kesimin oyunu almayı hedeflediydi de partilililer çarşaf yırtarak ne kadan samimi olduklarını ıspatladıydılar. lafla peynir gemisi yürümüyor anlayacağınız. laf çok icraat yok!
  1 ... notre dame
 3. 1.
  eger geçerli misyonu degiştirip; kömürün yanında eşantiyondan bide odun dagıtırsa olur bu iş.
  'genel' halkımızın baktıgı tek nokta burası ,yanılıyo muyum?
  3 -2 ... once upon a time
 4. 2.
  aslen tunceli'li olduğu için alevi kesimden rahatlıkla oy alabilir. buna ek olarak dürüst bir siyasetçi desek yeridir, yolsuzluklarla mücadele etmeyi kendine hak bilen birisi. bu bağlamda iyi oy alacağı kesin, baykal'dan çok ama çok fazla oy toplayacağı tartışılmaz.
  ... erjivan
 5. 3.
  en iyi ihtimalle hedeflenecek kitlenin kemal kılıçdaroğlu ve partisine %4 ile %6 arasında oy getireceği ve chp nin bir sonraki seçimlerde oylarını arttıracağıdır. lakin önemli olan alevi ve kürt kökenli bir genel başkanın bu yükselişine mhp lilerin nasıl bir tepki vereceğidir. Hiç şüphe yoktur ki mhp nin oylarının en az %6 sı ak partiye geçecek ve mecliste sadece iki parti kalacaktır. ak partinin şu an olanları büyük bir keyifle izlediğini düşünmekteyim.

  en kötü ihtimali düşünecek olursak chp kendisini anap ve dyp gibi tasviye edecek ve meydan yine ak partiye kalacaktır.

  görüldüğü üzere ak parti siyaseti daha derin ve çözülebilmesi daha güçtür. chp nin çok bilinmeyenli denklemleri çözebileceğine pek ihtimal vermiyorum.

  şunu unutmayalım ki ak parti olağan durumlar karşısında hep ''vur çekil'' politikası izlemiştir. BU bugünde geçerlidir. hep daha fazla hamle yapan ak parti ve ideolojisi olmuştur. Bir go oyuncusu misali rakibe sanki küçük yemler vererek ona kazanacağı izlenimi vermiş ve ilk fırsatta kazanma hırsı ile şaşkına dönen rakibini kemiksiz yutmuştur. Bu durum geçtiğimiz iki seçimde de geçerliliğini korumuştur. geçen seçimlerde ak parti nin ezici üstünlüğüne karşı chp oylarını arttırdığını savunmuştu. Bu durum her sene 5 yiyorduk bu maçta 3 yedik demeye benzer ve halk bunu asla yemez!
  1 -1 ... abdulhamit ll
 6. 4.
  çalışmaları gerçekleştirmek adına ilk adımı recep bey demek ile atmıştır sanırım.
  1 ... denizin mavrasi