bugün

Kemalist arastima sirketi ve cumhuroyet halk partisi genel baskan yardımcısı kemal özkirazın açıkladıği verilere göre kılıçdaroğlu 41.8 oy alıyor. Recep tayi erdoğan ise 35.2 oy alıyor.

https://eksisozluk.com/img/zi2uxwpl

Tekrar söylüyorum kaybedeceksiniz.
Sadece anketlerde yener zati.
Biraz götten yapılma bir anket.
Anket belli ki chp genel merkesinde yapilmis.
bana da uygun bir bütçe tahsis edilirse, ben de bir araştırma şirketi kurup, kılıçdaroğlu'nun erdoğan'ı harcadığı, ezdiği anket sonuçları üretmeye gönüllüyüm... hem fırsattan istifade beyaz eşya olur, araba olur taksite girer, hem de hazır fed para programında hızlı bir daralmaya giderken, kıyıda köşede şık bir birikim sahibi olabilirim...

gelelim anket sonuçlarına.. sayın kılıçdaroğlu'na tek bir atasözünü hatırlatırım... bedava peynir ancak fare kapanında olur.. erdoğan iyi veya kötü, nasıl olduğunu seçmen değerlendirir, icraatlar yapıyor... sen ne yapıyorsun, hangi projeyi üretiyorsun ya da hangi yaraya merhem oluyorsun ki, seçmen sana teveccühünü göstersin? yani neden, ne fark yarattığın için o oylar akşener'e veya başkasına gitmesin de, sana gelsin? tek fark şu olabilir, izmir ve istanbul gibi iki kente harika birer büyükşehir belediye başkanı kazandırıp halkı hizmete doyurdun, başkanları ara ara genel merkeze davet edip, tenkit ve önerilerde bulundun, eksik yönlerini kangrene dönüşmeden toparladın,chp'yi kuruluş felsefesine geri döndürerek kemikleşmiş seçmeninin kalbini geri kazandın.. bir de, chp değerlerini iliklerine kadar özümseyip, her fırsatta bunu dışarıya yansıtan bir istanbul il başkanı'n var ki, allah allahhhh.. o kadar olur..
birilerine "aman yarapbi gözlerime inanamıyorum" çığlığı attıran anket.

not:
hiç atarlanmayın akkoşlar.
halep ordaysa şam tatlısı sandıkta.
getirin sandığı size şam tatlısı yedirelim.
Chp genel merkezinde yapılmıştır. Yoksa erdoğan'ın ceketi kemal'i yener.
Ekşide yapılmış ankettir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.