1. 1.
  chp nin yeni lideri olması ile birazda çevresindekilerin verdiği gazla iktidar ve başbakan olması halinde yapacakları işler bütünüdür.

  başbakan olursam açlıktan nefesim kokacak
  başbakan olursam slip don yerine ucuz paçalı don giyeceğim gibi örnekler verilebilir.

  şimdi bazı arkadaşlar bana kızabilir fakat türk insanı bu dolmaları en son süleyman demirel zamanında yedi.

  gerçek lider yapacağım dedikleri ile değil yaptıkları ile anılır.

  örnek : Turgut Özal
  4 -10 ... demuraj
 2. 2.
  hiç kimse yanlısı taraftarı olmamakla beraber yine söylüyorum, dokunulmazlıkları kaldıracağını ve seçim barajını %5 e indireceğini (bkz: söyledi)türk halkına yıllardır büyük başlar bişey söylüyor. hep söylüyor. yine söylüyor.
  -2 ... demuraj
 3. 3.
  (bkz: lafla peynir gemisi yürümez)
  3 -3 ... sondan bir onceki mohikan
 4. 4.
  doğu illerinde fabrika kuracakmış.
  ... aksef
 5. 5.
  varsayımlara dayanarak eleştirilmemesi gerecek vaadler. evet, hep vaad verir siyasiler, sonra yapmaz. fakat yapmadıktan sonra konuşmak lazım. dokunulmazlıklar ve seçim barajı benim için gayet yeterli olur başarılı görmek için mesela.

  hayır, 8 yıldır tek başına iktidar olup, demokrasi demokrasi diye diye bir bok yapmayanlar var. yapmamayı bırak, daha da faşizan bir tutum sergiliyorlar üstelik. merkez partisi diye yola çıkıp kendi ağzından son haftalarda muhafazakar bir parti olduklarını kabul edenler ve onların şakşakcıları dürüstlük ve demokrasi dersi vermesin kimseye.
  2 -2 ... newman
 6. 6.
  ne yaparsa yapsın halkın belli bir kısmını memnun edemeyecektir, bu memnuniyetsiz kısım zamanla büyüyecek türkiye'de ses getirmeye başlayacaktır. işin sonunda ise herkes bir bakacak hala başladığımız yerdeyiz. Kim gelirse gelsin iktidara bu böyle olacak, çobanın çoban olabilmesi için koyunun koyunluk yapması lazımdır evet, ne çobana gerek var ne koyuna, millet olabilelim yeter.
  2 ... delikeredeli
 7. 7.
  kendisini bilmem ama tarftarları şimdiden kıvırmaya başladı.

  "seçim barajını %5'e indiricez daha ne yapalım?"

  tabi canım seçim barajının %5'e inmesi yeterde artar bu millete sonra 5 sene yat, ondan sonraki seçimde de dokunulmazlığı kaldırıcaz dersin sonra yine 5 sene yatarsın.
  1 -2 ... lorenzo
 8. 8.
  başbakan olduğunda entry gireceğim konudur.

  edit: mantık hatası.
  ... loxx
 9. 9.
  deniz baykalı cumhurbaşkanı yapar sonra bayağı bi genelev türer ortalık * baykal genel evleri hizmetinizdedir. 7 den 70 e hizmet sunarlar. kılıçdaroğlu gider imar izni olmayan yerlere yol su elektrik götürürkü gecekondu yapabilelim xD
  ... kedikesenfare
 10. 10.
  hiç bir şey yapamaz,daha önce de söylediğim gibi onda başbakanlık potansiyeli yok.
  2 -3 ... westy