1. 1.
  bir fantezi.

  diyemez,

  zira reis öyle icraatlar yapıyor ki, kılıçdarı kitliyor,

  misal "iktidar olursak poşet ücretini kaldıracağız dese" çevre karşıtlığıyla suçlanacak,

  o da kilitlenip pusuyor. ahaha yazık ya.
  1 -1 ... ibni maymun
 2. 2.
  kılıçdaroğlu taraftarı değilim lakin adam 1100 lira olan asgari ücreti 1500 lira yapacağım dediği zaman asgari ücretliler tarafından yuhalandı ise "poşet bedava üstüne alış veriş yapanlara poşet başı 25 er kuruş üstüne vereceğim" dese fayda etmeyecektir.

  bu asgari ücret vaadi henüz kaç sene önce verildi ? o zaman sırf o seçimi kazanabilmek için "kaynak yok asgari ücret 1500 lira olursa devlet batar kılışdar sesekayı batırdı ekonomiden anlamıyor görüyorsunuz" diyen adamlar asgari ücreti öyle veya böyle bu kısa sürede 2000 liraya çıkardı. üstelik o zaman bugünkü kadar krizde yoktu. tam özelleştirmelerin patladığı devlet kasasına bol bol para girdiği zamanlardı. azcık aklı olan "dalga mı geçiyorsunuz lan bizimle" diye sorar amansız bir iktidar destekçisi olsa bile.
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 3. 3.
  kılıçdaroğlu asgari ücrete zam yapacağım derken kendi belediyeleri işçiye maaşını vermediğinden inandırıcı da olmazdı mesela.
  1 -3 ... ibni maymun
 4. 4.
  devlet ile belediye yönetmeyi aynı zannedenlerin inanmayacağı vaat olacaktır. işte bu kitle yüzünden belediye seçimleri için partisi adına mitingleri " 80 milyonun cumhurbaşkanı" yapıyor. adamlar 80 milyonluk ülkeyi yönetmek ile birkaç yüz bin kişinin yaşadığı ilçe/il belediyelerini aynı zannediyorlar. ondan sonra cumhurbaşkanlığı seçiminde adam belediye başkanı gibi "yol yabdık" diyerek seçim kazanıyor. yapacak bir şey yok eldeki malzeme bu maalesef..
  5 ... mel mel bakan gibson