1. 1.
  Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Anadoludaki Aşiretler, Cemaatler, Oymaklar (1453-1650); adlı çalışmasının 4;üncü cildinde Kureyş Ocağı;nın Oğuzlar;ın Bozok kolunun Beğdili boyundan gelen Türkler olduğunu yazıyor.
  Beğdili Türkmenler;i Anadolu;da geniş bir alana yayılmışlardı: Adana, Afyon, Aksaray, Akşehir, Ankara, Antakya, Aydın, Antep, Birecik, Yozgat, Çorum, Diyarbakır, içel, karaman, Kayseri, Kırşehir, Kilis, Konya, Kütahya, Malatya, Maraş, Mardin, Muğla, Niğde, Samsun, Sivas, Tarsus, Urfa.
  Anadolu;daki Oğuz Boyları içinde Beğdili büyüklük olarak; Avşar, Yıva, Kayı, Bayad;tan sonra beşinci sırada gelmekteydi.
  Benzer çalışmayı Başbakanlık Arşivi Belgeleri;nde yapan Cevdet Türkay da, ;Oymak, Aşiret ve Cemaatler; adlı çalışmasında, Kureyş Ocağı;nın Akşehir Sancağı;na bağlı olduğunu belirtiyor. Türkay da Kureyş Ocağı;nın Türkmen olduğunu yazıyor.
  alıntıdır.

  özellikle son zamanlarda hükümet yalakası kişilerin özellikle bok atar bir tavırla kürt olduğunu söyleyedikleri kemal kılıçdaroğlu nun aslında türk olduğu gerçeğidir.
  12 -12 ... prowolf
 2. 2.
  kürt değil kart kurt diyen bir resmi ideoloji yönetti bu ülkeyi bir zamanlar. elbetteki şimdilerde popüler olan her ismin önce türkleştirlmesi gerekiyor. yahu bırakın şu etnik kökeni. birileri bu vatanı elimizden çekip almadan uyanın.
  5 -4 ... harifinteki
 3. 3.
  doğru. aleviler türkmen olduğu için tamamen doğru bir tespittir. zaten %60 - 70 i türk olduklarında hemfikir. kürt olsalar niye kürtler onları aşağılasın, yemekleri olduğunda günah diye yemesin.
  2 -1 ... thebash
 4. 4.
  Bu ülkede türk, kürt, laz, gürcü, çerkez, arnavut kısaca her kesim artık birbirine karışmış Türkiye'yinin özünü oluşturmuştur. Kemal Kılıçdaroğlu türkmen ya da kürttür farketmez önemli olan vatandır gerisi teferruattır.
  2 -3 ... black and white
 5. 5.
  kanından ne geçtiği gerçeğini yazıyla kanıtlanmayacağı gerçeğidir. gandi kemalin kürt olup olmadığını söylemek içinde iktidar yalakası olmak gerekmiyor. bir insanın kürt mü türk mü olduğu, ailesiyle belirlenir. kökeni türkse bile anne baba yada dede nine gibi etkenlerden ötürü melezleşmiş olması muhtemeldir. babası kürt annesi türk olabilir. yada annesi kürt babası türk olabilir. yani soy ve aile bağlarına farklı bir köken girerek varolan köken karışmış yani melezleşmiş olabilir. kısacası türk olmaz, melez olduğunu gösterir. karışmaların olduğunu gösterir. böyle oluncada bu kişiye türksün denilmez. kendisini öyle hissediyor olabilir ama gandi kemalin konuşmasına göre pek türklük içeren bir konuşma olmadığıda zaten görülmektedir. türklük takım tutmak gibi birşey değildir. gerçekten türk olmayı gerektirir. bir insan kendini ne hissediyorsa bu onun sorunudur. ama melezleşmiş biriyse bu çıktığı önemli bir yolda zaafları olacağını gösterir. vereceği tepkilerin sertliğini ve esnekliğini etkiler. liderlik içten gelen duygusal düşünce ve hareketlere bağlıdır. buda onun ailesinden gelen kanla genlerle oluşur. herkes hayatında bunu yaşar. baba, anne, dayı veya dedeye benzetiliriz. kararlarımız düşüncelerimiz yada tavırlarımızla. bunun sebebi o aileden kandan gelmemizdir. buda böyle birşeydir. hangi aileden geliyorsak oyuz. melezsek meleziz. türksek türküz. kürtsek kürtüz. ne hissettiği veya ailemizin nereye uzandığı önemli değildir. damardan geçen kan ve genlerle alakalıdır. o gelinen soydan bize kadar gelen aile kanında olan karışma veya saflıkla belirlenir. bu sebeptendir ki genelleme yapılacak bir konu değildir. zaten durumda az çok tahmin edilebilir düzeydedir. türkmen soyundan geliyorsa bile doğdu bölgedeki karışmalar ve farklı kökenlerle olan kız alıp vermeler melezleştirmiştir. saf kürtün aileye girmesi önemli değil melez kanı bile bir insanın davranış ve duygularına etki etmeye yeterlidir. bu söylediklerim ırkçılık yapmanın gereği olan düşünceler değil, gerçek bilimsel yargılar ve sosyal gerçeklerdir. türkiye de yaşayan kürt bir babadan olma çocuğun türk milliyetçiliği yada türk menfaatlerine tutkuyla sarılı olması beklenemez olduğu gibi durumlar tamamen aile soy ağacı durumlarıyla ilgilidir ve hepimizin babana çekmişin gibi yaşadığımız olayların sebebidir.
  2 -1 ... murfy
 6. 6.
  bu iddialar bitmez. rte'ye yahudi deniyor. kemal k'ya kürt bence önemli olan milliyet ya da iddiaların gerçekliği değildir; icraatlarıdır. milliyetlerini tartışmak yersizdir ki Atatürk milliyetçiliğine göre bu tür ayrılık yaratacak iddialar yanlıştır.
  ... albay gerineldo marquez
 7. 7.
  uzaylı bile olabilir, farketmez. sempatiktir ve cebimde gözü yoktur. sadece ve sadece hizmet için geleceği açıkça bellidir.
  4 -2 ... the g man
 8. 8.
  kürt olmadığını ispatlamak için bu kadar uğraş vermenin yersiz olduğu gerçeğidir asıl gerçek.sonra bir de kürt düşmanlığı yok derler yaa.
  haydi kutlama yapalım kürt değilmiş yaşasın.
  yetmedi bi de buna (bkz: kızılderilerin türk olduğu gerçeği).
  ... brghtsde
 9. 9.
  7-8 göbek öncesinde aşiretinin kökenine gidildiğinde olabilitesi olan bir durumdur ki bazı kürt aşiretlerinin kökeni türkmen oymaklarıdır zaten. kars-ağrı'daki avşarların adana'dan sürülen avşar türkmenlerinden gelmesi gibi. ya da tersinden urfa'daki badıllı türkmenlerinin aslında kürt rişvan aşiretinin bilalan kolu olmasına karşın bulundukları yörede türkmenlerin arasında türkmenleşmesi gibi. ha bu durum kime neyi ıspatlar, buradan çıkan sonuç nedir orası ayrı konu. şu anda afedersin siksen yumuşak ge sesini çıkartamayan kürdün nenesinin göktürklerden çin'e gelin gidip, çin'in iç siyasetini karıştıran kadın olması sonucu değiştirmiyor. adam kürt ve bu ülkede bir kürt sorunu var. ha kürt olsa ne olacak bir de? şu an kılıçdfaroğlu'nun sekizinci göbekten dedesinin adı tonyukukmuş diyerek yüreğine su serpen aslan sosyal demokrat kardeşim, sen rahat ol. bak bahar geldi gez dolaş, bak keyfine ama çok malsın kardeşim bunu da bil.
  -1 ... anne ben gruppie oldum
 10. 10.
  kılçdaroğlu türktür ama hayır kürttür,yok yok kılıçdaroğlu türkmendir.peki sorarım adamın düşüncelerini yada kişiliğini değiştirir mi bunlar?ne farkeder ki türk kürt yada türkmen olması.ah türkiyem ah farket artık recep türk oğlu türktür ve durum ortadadır...
  -1 ... don nie