1. 1.
  Katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalardır.

  Anayasada yer alan Türk sözcüğü ile ilgili tüm etnik kimlikleri yansıtmadığını belirtiyor.

  https://ulkedegundem.net/...lik-aciklamasi-anayasada/
  -1 ... zalu
 2. 2.
  atatürk zaten o anayasadaki türk ibaresini etnik kökeni yansıtmaması için vatandaşlık bağını yansıtması için koyduğunu belirtmiştir. eeee bu kemal'in kafası neyin kafası?
  ... kara atli prens
 3. 3.
  kilicdaroglu kim amk?
  2 ... frekans
 4. 4.
  isterse Türki yapalım kılıçtar paşamız.

  Türk türkiyede etnik ad değil ki az CHP li gibi davran plz.
  1 ... uzay muhtari
 5. 5.
  Açık ve net bir şekilde atatürk'ün koyduğu türk tanımını kaldırmaktan söz ettiği eski bir konuşmadır.

  Bu videoyu pek çok yerde paylaştım ve kılıçdaroğlucu arkadaşların kıvırmak için kırk takla attıklarına şahit oldum. Neymiş öyle demek istememiş. Ne demek istemiş o zaman? Söyleyin de biz de bilelim. Ulu önderimiz atatürk zaten "türkiye cumhuriyetini kuran türkiye halkına türk milleti denir" ifadesiyle tüm etnik grupları türk üst kimliği şemsiyesi altında kucaklamışken kılıçdaroğlu bunda ne gibi bir sakınca ya da ayrımcılık görmüş ki yeni bir üst kimlik tanımı yapmaktan söz ediyor?

  Kullandığı ifadeye de dikkat: "biz sadece bir üst kimlik tanımı yapacağız: türkiye cumhuriyeti yurttaşı." Yani adam açıkça türk ismini anayasadan silip yerine "türkiyeli" kavramını getirmekten bahsediyor. E zaten akp'nin, pkk'nın, fetö'nün ve liboşların yıllardan beridir istediği de bu değil mi? Şimdi gel de kılıçdar'ın akp ile danışıklı dövüş yaptığına inanma!
  1 ... kemalist teorisyen