1. 1.
    Bir realite. Bugün mesela chp'lilere anket yapsak her 10 chp'liden 9'u muharrem ince'yi genel başkan olarak görmek istiyorum der. Zaten seçimde de gördük chp yüzde 22 oy alırken ince yüzde 30 oy aldı. Demek ki chp tabanı kılıçdaroğlu'nu istemiyor. Demek ki chp'nin başında kılıçdaroğlu değil de muharrem ince olsa chp'ye oy verecek bir sürü insan var.

E demokrasiye saygı duyan bir insanın bu durumda yapması gereken nedir? Tabi ki de efendi efendi siktir olup gitmektir.
    ... has kemalist
  2. 2.
    tüm siyasiler için demokrasi bir amaç değil araçtır.
    ... entente cordiale
  3. 3.
    açıkçası ben kişiler üzerinden gitmek istemiyorum. şuan ana muhalefetin başında olan kılıçdaroğlu, yıllardan beri koltukta oturuyor. bunun sebebi ise parti içindeki zihniyetin, geçinme üzerine olmasıdır. parti içinde her ne kadar delegelerin oyu ile seçim yapılsa da iş genel başkanlığa geldiğinde, herkes yerinden memnun olduğu için yine kılıçdaroğlunu seçiyor.

ince konusunda, cb seçimlerinde partisi adına inanılmaz performans gösterdi. dip dalgası geliyor dedi. seçimi kazanamasa da kendi potansiyelini ortaya koydu.

bence insanlar, kılıçdaroğlunun veya herhangi bir muhalefet liderinin kişiselliğine bakmıyorlar. lider ne kadar yenilikçi olursa, iktidarın doğru yaptığına doğru, yanlış yaptığına sert bir şekilde yanlış derse, partisinin ilkelerine bağlı kalırsa, ayrım yapmak yerine birleştirici kavramlar kullanırsa o zaman tutulur.

ha peki madem niye ince parti başkanlığına gelemiyor? Çünkü ana kaya yerinden oynarsa beraberinde bir çok çakıl taşının yeri değişir. çakıl taşları yerinden mennun, ana kaya da her şey yolunda zannediyor.
    15 -1 ... nickimyokbenimm
  4. 4.
    demokrasiye saygı duyuyor ama kendini oraya getirip, orada tutanlara daha çok saygı duyuyor.*
    ha bu arada şuna da katılıyorum. kılışdar, halkın seçtiği belediye başkanlarını istifaya zorladı. kılışdar, kendi partisinin muhaliflerini, iktidardaki kılışdara stepne olmak zorunda kalmak pahasına, mahkeme mahkeme gezip, kurultayı durdurtup, bir de ihraç ettirmişti. ama şu da bir gerçek, kılıçtaroğlu, kendi partisindeki değişim talebini reddedip, mutlu azınlıkla mutlu mutlu kale particiliği yapıyor. yerel seçimde oy vermeyeceğim. belki bir kaç kale düşer de evcilikleri bozulur.
    ... eksi lahana