1. 1.
  halkın içinden biri olduğunun göstegesidir.çok da şık olmuştur.
  3 -1 ... releri yazamayan adam
 2. 2.
  (bkz: dr house)
  1 ... lyrics
 3. 3.
  halkın kafasının karışık olduğunun kanıtıdır. söz konusu halk, kravatı "gâvur" icadı gördüğünden takım elbisesine dolamadığı gibi dolayanı da pek hazzetmez. ne var ki hazzettikleri takım elbise de kravat gibi "gâvur" icadıdır.
  -1 ... dumlu
 4. 4.
  kravatını evde unuttuğunun göstergesidir.*
  şaka şaka adam rahat bir kurultay geçirmek istemiş belli ki, gereksiz yere fors yapmamış.
  -1 ... system error
 5. 5.
  kurultayda kravat takmayan az sayıda insanlardan biri olmuştur. halk populizminin biraz abartılmasıdır sanki...
  1 ... cavit
 6. 6.
  brezilya devlet baskanını iran'a ilk indiğinde ki o kravatsız halini gördüğümde adamlar ne kadar doğal ne kadar halktan diye imrenmiştim. bugünde kılıçdaroğlunu öyle görünce işte budur dedim.
  cok şık olmustur.
  ... domdom kursunu degdi
 7. 7.
  hayra alamettir muhafazakar kesimin bundanda korkmasına gerek yoktur.
  ... ceterelealtdeleteenter
 8. 8.
  (bkz: kabul et kemal ahmedinejad ı çok beğeniyorsun)
  -1 ... la maison bleu
 9. 9.
  kurultayın yapıldığı ortam televizyonda gördüğümüz kadarı ile mahşer yeri gibi. chp tarihinin en büyük ve kalabalık kurultayını yapıyormuş. bu kalabalıkta kravat sıkar adamı, yani bayar(!). bence ceket falan da fazla. eşortman en iyisi olurdu.
  -1 ... karmatu
 10. 10.
  bu adamın her hareketinin enteresan bir şekilde halkçı adam tabi diye yorumlanmasının bir başka örneği. bir chp'li olarak daha dereyi görmeden paçaları sıvamak bu partinin hep sorunuydu diyorum. çünkü ondan sonra yıkım daha büyük oluyor. halk olarak da hiçbir şeyi ayarında tutmayı bilmediğimizden sorunlar büyüyor da büyüyor. öyle bir ülkedeyiz ki solcu olan sol ne demek onu bilmiyor, deniz gezmişle deniz baykalı bir arada tutabiliyor, sol denince grevde halay çekmek akla geliyor falan falan. o sebepten son ana kadar beklemek en iyisi.
  1 -1 ... badabimbadabum