1. 1.
  burda bahsedilen ssk sı olmayan ayda 500 tl evine götüremeyen ilaç alamayan ev bulamayan temiz suyu olmayan derdine derman bulamayan, çukurova da 10 tl yövmiyeye diyarbakır'da15 tl yövmiye ye istanbul'da 25 tl yövmiye ye çalıştırılan işçiler, fındığa giderken ölen, madende ölen, polis dayağından ölen...

  üniversiteye gidemeyen, dersaneye gidemeyen, sevgilisine bir çiçek alamayan, annesini bir gün olsun sevindiremeyen yoksulluktan elleri nasır tutmuş halkım..

  kandırılıyoruz

  akp iktidarında da, chp iktidarında da mhp iktidarında da hep bir zümre yiyecek bu ülkenin zenginliklerini zira bu 10000 yıldır böyle, bizler piyonuz...

  çözüm ne bilmiyorum lakin başımızı kaldıralım artık.
  2 ... ceterelealtdeleteenter
 2. 2.
  kazananın belli olduğu, yıllardır değişmeyen "kavga"dır. kandırmacadır daha çok. kim gelirse gelsin olan halka olacaktır.

  seçimler sistemin çarklarını değiştirmekten başka bir işe yaramaz, sistem yine sizi çiğner atar. ama maalesef sistem kalkan başı ezmekte ustadır. yanıbaşımızdaki ülke yunanistan gibi olamadık bir türlü. bu halk bunu hakediyor maalesef. çekip gidesim var sözlük, o derece.
  1 ... genc kiz ruyasi
 3. 3.
  chp, akp yada mhp yahut başka bir parti, bunların hepsi yine sistemin bekasının bekçileri olacak. yani baştaki kim olursa olsun ezenle ezilen arasındaki fark açılmaya devam edecek.sorun sistemin ta kendisi.kimin ülkeyi nasıl , hangi manifestoyla yönettiği çok ta önemli değil. sonuç olarak sistemin çarkları işlemeye devam edecek.kanıksıyor insanlar yaşadıkları pek de insani olmayan hayatları ve kurtuluşu, birilerinin seçim meydanlarında sadaka gibi dağıttıkları vaatlerde arıyorlar halkın kurtarıcısı yine halk aslında gücünü kudretini bilmeyen halk.
  2 ... ruken