1. 1.
    milli ve yerli işçidir.

memleket ve beka meselesi söz konusuysa susar ve kaderine razı olur.

canım benim ya.

bu arada ana muhalefet lideri meral teyzeyle neşeli neşeli gezip tozuyor. ahaha.
    5 -2 ... ibni maymun
  2. 2.
    son senemde iş yeri ile anlaşacağız. beni işten çıkarılmış gibi gösterecek, bu şekilde hem vergi vermemiş olacağım, hem de 10 ay işsizlik maaşı alacağım. zırnık yedirmeyeceğim bu hükümete artık.
    9 -1 ... lipsos
  3. 3.
    kıdem tazminatı işçinin bir şekilde işsiz kaldığında sığındığı son liman, diğer taraftan da bir şekilde küçük bir anlaşmazlıkta işten çıkarak iş yerini zor durumda bırakmasına engel olan emniyet sübabı.

devlet aklıyla devletin yerleşik uygulamalarıyla oynamak reform değil akılsızlıktır.

cahillerin her zaman karmaşık problemlere ürettiği basit bir çözüm vardır ve o yanlıştır.

lan kılıçdar neredesin hoop.

ps. bunları bir işveren olarak yazıyorum.
    1 ... ibni maymun
  4. 4.
    Bahçeli bu konuda zırvalamazsa darılırım.
    2 ... atlant isten gelenadam
  5. 5.
    Akape'ye oy vermeye devam eden somalılar gibi malın tekidir, ezilmeyi hak ediyordur.
    3 ... fasist bir yurtsever
  6. 6.
    Benimdir... işçiyim susuyorum..

20 senelik tazminatım 120 bin tl şu an.
    ... gezdimgordumyenildim
  7. 7.
    Pasiftir.
    ... dore guido orefice
  8. 8.
    kıdem tazminatı fonu, tüsiad çevrelerine sempati sunumudur. yoksa toplumsal alanda bir karşılığı yoktur.
    ... judas
  9. 9.
    "olsun onların sayesinde hastanede sıra beklemiyoruz, e-devletten ikâmetgah çıkarabiliyoruz" der bu işçi.
    aç gözünü kardeşim. akşam evine giderken ekmek alabildiğin için seni buna sevinecek hale getirenlerden hesap sor. güzel yaşamak senin de hakkınken, nefes alabilmeyi yaşamak sanma.
    ... poetaster