1. 1.
  "kıbrıslılar türkiyelileri" sevmezler lafının muhattabı insanların yaşadığı ada. ve fakat bunu söyleyin insanlara 5 dakika sonra "abi sen kürtleri sever misin?" ya da "hacı sen lazların hastasıymışsın" dediğinde "başlatma onlara" der. "Güzel memleketimizi* kekolar bastı diye ağlayan insanlar "abi satalım kıbrısı verelim rumlara, nasıl olsa bizi sevmiyorlar" diye konuşurlar. türkiye'nin her yerinde zaten yerel halk dışardan gelene tepkili davranırken, çorumlu erzincanlıyı, göztepeli karşıyakalıyı, gemlikli bursalıyı sevmezken savaş sonrası hayatlarını kurtaran askerlere teşekkür ettikten sonra ardından ana vatandan gelen insanların tecavüz olaylarını hiç yokken tavana çıkartmasını görmek bu insanları üzmüştür. savaş öncesi evinin arbasının kapısı açık yatan kıbrıs insanları hâla kapının arkasında tüfekle yatar haldedir. sabah vapuru ile mersinden gelip öğlen kapkaçını yapan, akşam aynı vapur ile evine dönen insanları hangi halk sever zaten büyük muammadır.

  kızları genelde sakallı ve bıyıklıdır. liselerde kadrolu jinekolog vardır.
  17 -11 ... jerky
 2. 2.
  trafiği soldan akan memleket.
  4 ... city walk
 3. 3.
  adanın kuzey ve güneyini yeşil hat ismiyle birleşmiş milletler tampon bölgesi ayırır..her yerde çıkarları için asker çıkaran un *,burda da boş durmamıştır yani..
  ayrıca adada 2 tane ingiliz ordusuna ait liman bulunur..ingiltere,bu adayı diplomatik çıkarları açısından çok güzel kullanmaktadır .
  asıl niyetleri belli olan kıbrıs rum kesimi ile birleşmek için referanduma evet oyu veren gençlik ise hem korkutmakta,hem de biraz nankörlük etmektedir ..
  8 ... postsinaptik golge
 4. 4.
  (bkz: nüfus mubadelesi)
  1 ... postsinaptik golge
 5. 5.
  gitmeden önce eğer birisi size anlatmadıysa yeşil bir cennetle karşılaşılacağı zannedilen,dünyanın en geri kalmış şehirlerine sahip olan,günün 13 ila 16 saatleri arasında uyumak zorunda kaldığınız adacık.gençlerinin hiçbirşeyden haberi olmayan (aslında suçluda değiller)tamamen günü yaşayan insanlar topluluğundan ibaret bir lanet olası yer.
  6 -6 ... 007
 6. 6.
  çok güzel bir memleket ama çok uzun süre kalmak sıkıyor insanı. halkıda anlatılanın aksine türk düşmanı falan değildir yada en azından bana denk gelmedi demekki böylesi. kızlarıda çok güzeldür ayrıca afroditin torunlarının çirkin olması beklenemez zaten
  8 -2 ... juansebastianveron
 7. 7.
  (bkz: kapali maras)
  2 ... markasiz
 8. 8.
  bakıra tarihte ilk defa kıbrıs (cyprus)'ta rastlandığından tüm dillerdeki isimlerinin cyprium kelimesinden türediği tahmin edilmektedir.
  1 ... hoppipolla
 9. 9.
  yerlilerinin kıbrıs değilde kıprıs diye telaffuz ettiği... en uzak noktasına toplam 2 saatte gidilebildiği şirin kara parçası... insanlar trafik kurallarına muazzam uyuyorlar... 65 yazan yerde 65'le gidiliyor... girne limanda bir haftasonunu dolu dolu yaşamanızı önerdiğim şahane mekan...
  4 -1 ... phyxius
 10. 10.
  lefkoşasıyla hayal kırıklığına uğratan, girnesi ile hayran bırakan ve mavi köşk müzesiyle dudak uçuklatan "napan?" "yine gezdiriyon gendi gendini" şivesiylede gülümseten yavru vatan *
  9 -1 ... wolverine