1. 1.
  Askerlik yoklamasında Survivor'daki Mehmet Özyay ile karşılaşmaktır. Nerede ülkemin bir vatandaşını görsem, mutlu oluyorum. Bir vatandaşımızın askerlik yapmak için ingiltere'den gelmesi, gurur verici. Orada "Survivor'da yemek var mıydı?" Sorusunu da cevapladı. Çok sempatik, pozitif bir insan. Yoklamadaki herkes, tüm personel anlayışlı ve pozitifti. Mehmet Özyay da kardeşim ile asteğmenlik sınavına girecek. O, ingiltere'den; Kardeşim ise Türkiye’den KKTC'ye vatani görevini yapmak için gelmiş. Bir de ingiltere'den gelen başka bir KKTC vatandaşı oradaydı, boy kilo ölçüm masasındaydı. Hatta ben de ölçülmek istedim; Kırmadılar, ölçtüler sağ olsunlar. 156 boy, 43 kilo çıktım. Hiç 43 gibi görünmüyorum; ama neden öyle çıktığımı bilmiyorum. Türkiye'de daha önce tartılmıştım; 45 kilo çıkmıştım; ama Kıbrıs'ta dijital boy kilo cihazında 43 kiloyum. Ülke konumundan kaynaklanan bir fark sanırım. Hani konuma göre kilo değişiyor; Dünya'da farklı, uzayda farklı çıkıyor; Mesela Ay'da insan 30 kilo hafif çıkıyor; Ben de o yüzden Türkiye'de farklı Kıbrıs'ta farklı çıkmış olabilirim.

  Bu arada ölçme masasında oturan ingiltereli KKTC vatandaşı da askerliğini yapmış, bravo. işte KKTC vatanseverliği... Bizim ülkemizin vatandaşları böyledir. Örnek vermek gerekirse Mehmet Özyay ingiltere'de yaşıyor, istese o da askerlik yapmayabilir; Bedelli yapabilir; Ama komando olmak istiyor ve vatana hizmet etmek istiyor; Helal olsun.
  Bu da Mehmet Özyay ile hatıra videomuz:
  https://twitter.com/04_se...status/978702512969613312
  https://m.facebook.com/st...18&id=100000887518387

  "Şeyda valla billa yemek yok." Diyor. Çok sempatik. Ve asteğmenlik spor sınavı için de çok çalışmış, spor yapmış. Kardeşim ile de fotoğraf çekildi, çok güzel bir anı oldu:
  kıbrıs ta survivor mehmet özyay ile karşılaşmak
  5 -15 ... hexa gram
 2. 2.
  (bkz: who the fuck is erol egemen)
  1 ... meinherzbrennt
 3. 3.
  survivor mehmet kim lan? ayrıca 43 kilo nedir? bildiğin kırarım ben seni. fiziksel olarak yani.

  ps: özelden de yazdım 43 değil daha bile zayıfsız, bacaklar kürdan gibi.

  edit: bastım eksini
  3 -2 ... rockonbaby
 4. 4.
  Ne okudum ben şimdi.
  4 -1 ... topuzlu karyola
 5. 5.
  Yakın dönemde Kıbrıs'a gidip karşılaşmamak.
  1 ... asteroitd
 6. 6.
  heyecandan kalp krizi gecirmenize sebep olabilir.
  mehmet özyay kim amk?
  uu beybi. celebritye gel.
  bunca çabaya hala neden bir tv programına kapağı atamadığınız konusuna kafa yorun bence şeyda hnm. ünlü standartlarınız çok düşük aynı iqnuz ve estetik görünüşünüz gibi.
  ... fanfan la tulipe
 7. 7.
  biri de dememiş ki;

  mehmet özyay kim?

  survivor ne ?
  ... liz queen
 8. 8.
  seee yoouuuuuuu leeeyydıırrrrr.

  o değil mi lan bu. bunlar evlenir ben size diim.

  -hexa gram ı eşiniz olarak kabul ediyormusunuz?
  -seee yoouuuuuuu leeeyydıırrrrr.
  ... di anforgivin
 9. 9.
  gurur verici imiş. ülkesinin vatandaşını görmek mutlu edermiş. bu adamın oradaki diğer türk askerinden farkı ne ola ki?

  böyle adına methiyeler düzmek neyin nesi? belki bilmeyenleriniz vardır arkadaşlar. kktc'de türk askeri zerre sevilmez, kesinlikle haz etmez kıbrıs'lılar.

  ellerinden gelse bir kaşık suda boğarlar. çarşı iznine çıkan askerleri ise bildiğin tavuk yolar gibi yolarlar. o an nefretlerinin esamesi okunmaz.

  bir güzel kazıklayıp gönderdikten sonra da , "ne zaman gidecek acaba bunlar" diye hayıflanırlar. lakin, söz konusu askerlerden biri ingiltere'den geldiği için baş tacı edilmiş anladığım kadarıyla.

  yazık. ne zaman bitecek bu ingiliz hayranlığınız merak ediyorum. kıbrıs sokaklarında rastladığınız diğer türk askerlerine de bu şekilde sempati ile yaklaşabiliyor musunuz acaba?
  -1 ... frktmz krds frktmz
 10. 10.
  sözlükte survivor izleyen yazar istemiyorum bro.
  ... adrian monk