bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  turk hava yollari bünyesinde çalışan uçakları dahi thy filosundan kopma ve eskimiş uçakların verildiği havayolu şirketi genellikle kıbrısta okuyan öğrenciler thy'den ucuz olduğu için seçerler. zaten kıbrıs adasına eğlenmeye, kumara, gazinoya gelen adamın kthy de ne işi var thy ile gelir paşalar gibi.
  allaha emanet uçaklarda patır kütür iniş yapan pilotlara sahip otobüs gibi uçakların dahil olduğu havayolları.
  1 -3 ... bodrumtorbası
 2. 2.
  genelde kıbrıslılar ve öğrenci indirimi sayesinde öğrenciler tarafından kullanılan, thy bünyesinden çıkartılıp tamamen kktc'ye devredilmiş havayoludur. 52 kez binmişliğim, bir kere sarsıntısız inmişliğim yoktur. ikram sırasında verdikleri meyve suları, sütler ve sular kıbrıs malı olup yivrençtirler. bünyesinde hiçbir zaman ortalamanın üstünde güzel hostes barındırmamış, sakallı kol kıllı kıbrıs kızlarını çalıştırmıştır. kıbrıs'a gitmeme vasıta olmasından dolayı nefret etmem rağmen ordan diplomayı alıp memleketime kesin dönüşü yaparken yine beni özgürlüğüme kavuşturduğu için gizliden gizliye gönül bağım vardır.
  2 -2 ... jerky
 3. 3.
  hostesleri hem aptal hem de çirkin olan,uçak yolculuğunun kalitesini günden güne otobüs yolculuğu kalitesine düşüren, bilet fiyatlarına bakıldığında yapılan ikramın otobüslerde yapılandan da kötü olduğu görülen, çok para az iş mantığıyla yönetilen, yolcuların büyük çoğunluğunun öğrenciler, askerler, hastalar ve kumarcılar olduğu havayolları şirketi.ingilizce yapılan anonsların ingilizce ile yakından uzaktan alakası yoktur.
  1 ... manik depresif
 4. 4.
  atlas kıbrıs'a sefer düzenlemeye başlayınca (*) pek havası kalmayan artık pahalı olan hava yolu işletmesi. (kktc'nin hava yolu)
  1 ... markasiz
 5. 5.
  eski müdürü olan ümit utku isimli 'tip' bayağı bir çarpmıştı bu 'küçük' şirketi birkaç yıl önce. hafızası zayıf toplumuz vesselam...
  ... cryptic
 6. 6.
  rötar rekortmeni havayolu şirketidir; bir defa zamanında kalktığını görmedim ben.
  1 ... disco inferno
 7. 7.
  filosunda bulunan sekiz uçak için 2000 kişinin çalıştığı havayolu.
  1 ... batis
 8. 8.
  en azindan, dusuk ya da yuksek butceli diger hava yolu sirketleri gibi havacilik sicillerine kara leke olarak gecmis aci vukuatlara sebebiyet vermemis, temiz bir hava yolu sirketidir.
  2 ... ubiquitous
 9. 9.
  turk hava yollarının sadece sabahın körüne ve gecenin geç saatine uçuş koyması nedeni ile bir kez tercih ettiğim oldukça memnun kaldığım hava yolu şirketidir. bana mı denk geldi bilmiyorum ancak hostesleri yaşlı olmamakla birlikte ortalama bir güzelliğe sahiptiler. ancak gerçekten de ingilizce anonslarda ingilizce konuşmuyorlar. ayrıca şu ana kadar kazayla veya teknik hatayla ilgili bir haberini görmüşlüğüm duymuşluğum yok. yani benden tam not aldı. tercih edilesidir.
  2 -1 ... eurasia
 10. 10.
  yıllar boyunca mecburiyet yüzünden kullandığım havayolu şirketidir. muhtelif bazı kusurlarından geçtim, bir tanesi kafama takılıyor: hosteslerin yolculara karşı kabalığı ve saygısızlığı. küçük dağları ben yarattım edasında dolaşma ve suratsızlık, maalesef hosteslik mesleğini icra eden kızlarımızın genelini kapsıyor, analize değer bir konudur bu aslında, ama kthy bambaşka. durum (bkz: #1844494) nolu entryde çok güzel ifade edilmiş. bu hostesçikler "önemli" kişiler ve yabancı yolcular karşısında el pençe divan durur, geriye kalan yolculara ise nasıl gıcıklık yapacaklarını şaşırırlar. ben de bilmiyorum, derdi ne çeşit bir kompleksse bunların artık...
  ... ashtarte