1. 1.
  turk hava yollari bünyesinde çalışan uçakları dahi thy filosundan kopma ve eskimiş uçakların verildiği havayolu şirketi genellikle kıbrısta okuyan öğrenciler thy'den ucuz olduğu için seçerler. zaten kıbrıs adasına eğlenmeye, kumara, gazinoya gelen adamın kthy de ne işi var thy ile gelir paşalar gibi.
  allaha emanet uçaklarda patır kütür iniş yapan pilotlara sahip otobüs gibi uçakların dahil olduğu havayolları.
  1 -3 ... bodrumtorbası
 2. 2.
  genelde kıbrıslılar ve öğrenci indirimi sayesinde öğrenciler tarafından kullanılan, thy bünyesinden çıkartılıp tamamen kktc'ye devredilmiş havayoludur. 52 kez binmişliğim, bir kere sarsıntısız inmişliğim yoktur. ikram sırasında verdikleri meyve suları, sütler ve sular kıbrıs malı olup yivrençtirler. bünyesinde hiçbir zaman ortalamanın üstünde güzel hostes barındırmamış, sakallı kol kıllı kıbrıs kızlarını çalıştırmıştır. kıbrıs'a gitmeme vasıta olmasından dolayı nefret etmem rağmen ordan diplomayı alıp memleketime kesin dönüşü yaparken yine beni özgürlüğüme kavuşturduğu için gizliden gizliye gönül bağım vardır.
  2 -2 ... jerky
 3. 3.
  hostesleri hem aptal hem de çirkin olan,uçak yolculuğunun kalitesini günden güne otobüs yolculuğu kalitesine düşüren, bilet fiyatlarına bakıldığında yapılan ikramın otobüslerde yapılandan da kötü olduğu görülen, çok para az iş mantığıyla yönetilen, yolcuların büyük çoğunluğunun öğrenciler, askerler, hastalar ve kumarcılar olduğu havayolları şirketi.ingilizce yapılan anonsların ingilizce ile yakından uzaktan alakası yoktur.
  1 ... manik depresif
 4. 4.
  atlas kıbrıs'a sefer düzenlemeye başlayınca (*) pek havası kalmayan artık pahalı olan hava yolu işletmesi. (kktc'nin hava yolu)
  1 ... markasiz
 5. 5.
  eski müdürü olan ümit utku isimli 'tip' bayağı bir çarpmıştı bu 'küçük' şirketi birkaç yıl önce. hafızası zayıf toplumuz vesselam...
  ... cryptic
 6. 6.
  rötar rekortmeni havayolu şirketidir; bir defa zamanında kalktığını görmedim ben.
  1 ... disco inferno
 7. 7.
  filosunda bulunan sekiz uçak için 2000 kişinin çalıştığı havayolu.
  1 ... batis
 8. 8.
  en azindan, dusuk ya da yuksek butceli diger hava yolu sirketleri gibi havacilik sicillerine kara leke olarak gecmis aci vukuatlara sebebiyet vermemis, temiz bir hava yolu sirketidir.
  2 ... ubiquitous
 9. 9.
  turk hava yollarının sadece sabahın körüne ve gecenin geç saatine uçuş koyması nedeni ile bir kez tercih ettiğim oldukça memnun kaldığım hava yolu şirketidir. bana mı denk geldi bilmiyorum ancak hostesleri yaşlı olmamakla birlikte ortalama bir güzelliğe sahiptiler. ancak gerçekten de ingilizce anonslarda ingilizce konuşmuyorlar. ayrıca şu ana kadar kazayla veya teknik hatayla ilgili bir haberini görmüşlüğüm duymuşluğum yok. yani benden tam not aldı. tercih edilesidir.
  2 -1 ... eurasia
 10. 10.
  cumhurbaşkanı başbakan veya bekanlar ile uçma ihtimaliniz yüksek olan kktc.nin hava yolu şirketidir. türkiyeye gelişim sırasında iskele isimli uçağımız peronumsu peronundan kalktı ve her zaman gidiceği pist sonu yerine vip bölümünün önünde durdu kapılar acıldı hostesler kendilerini düzeltti ve uçağın ön kapısında ip gibi dizilerek gelen konuğu beklemeye başladılar. bütün yolcular da pür dikkat kapıya dönük vaziyette gelen konuğu beklemekteydiler. 2 dakika geçmeden kapıdan içeri raif rauf denktaş girdi ve en ön sırada ki koltuğuna oturdu kapıalr kapandı ve pist sonuna doğru yol alınmaya başlandı. bu sırada kokpitten pilotun anonsu yükselmeye başladı. sayın kurucu cumhurbaşkanım sayın yolcular sevgili çocuklar uçağımıza hoşgeldiniz. kthy.nin klasiğidir bakan cumhurbaşkanı veya önemli bir insanla uçmak ve uçan kişiye göre yapılan anonslar. ilk binenler için pek bir garip gelmektedir.
  ... cerberus67