1. 1.
    açıktan yapılamayacak bir eylem..
    ancak uygun şartlarda ingiltere ve yunanistan ile anlaşarak onların istekleri doğrultusunda belirlenen bir stratejiyle elden çıkarılması düşünülebilinir.. böylece üzerimizden bir yük kalmasının yanında ingiltere, yunanistan, italya gibi ülkelerle ticaretimizi geliştirebiliriz...
    1 -20 ... salvatore di stefano2
  2. 2.
    kıbrıs ortadoğu nun en stratejik üslerinden birisidir. kıbrısı elinde tutan akdenizde egemendir. kıbrısı vermek demek bu oyundan çekilmek demektir.
    3 ... kurremkarmerruk
  3. 3.
    asla mümkün olmayacak bir eylemdir.

dökülen kanlar da gelişen ticarette indirimler kazandırır değil mi efendim.
    1 ... peyderpey
  4. 4.
    kıbrısı satalım dıyen biri yarın kendı topragını satar, hatta yetmez babasını da satar. olmadı kendisini satar. bazılarının yuk olarak gorduklerı yer ıcın bu ulkenın o topragın genclerı öldü. (bkz: yazık)

edit:pardon anasını da satarmış eklemeyi unutmuşum, tamam düzelttim.
    2 -2 ... nickimle değil entrylerimle hatırlanmak isterim
  5. 5.
    kıbrıs uğruna dökülen kanları hiçe saymak bir bağlamda. kıbrıs uğruna verilmiş şehitleri gazileri yok saymak. efendim bilmiyorum babam kıbrıs'ta askerlik yaptığı için belki de fazla hassasım bu konuda. ben de bir şehit ya da gazi çocuğu olabilirdim. küçükken ahhahhaha piç diye veletler tarafından dalga geçilen, babasız büyümüş biri olabilirdim. belki de o yüzden bu kadar duyarlıyım.
    ama bunun acısını gerçekten yaşamış çocuklar da var değil mi bu ülkede!? benim hayallerimden ibaret değil bütün bunlar!?
    bir vatan parçası ab'nin götünü yalamak için verilsin.
    bu kadar basit olmamalı. olmasın...
    1 ... kaytan biyikli dilber
  6. 6.
    (bkz: kukla yazarlardan örnekler)
    1 ... nickimle değil entrylerimle hatırlanmak isterim
  7. 7.
    (bkz: kıbrıs ı kiraya vermek)
    1 -1 ... sweet dreams
  8. 8.
    türkiye'nin iç ve dış borçlarının toplamının yaklaşık 400 milyar dolar olduğu düşünülürse kişi başına yaklaşık (yeni doğan çocuk dahil) 8.000 ytl borcumuz olduğu düşünüldüğünde bu borç yükünün altından kalabilmek için zaman zaman akla gelen çözüm.
    -5 ... 1001
  9. 9.
    (bkz: bizde satılık mal yok)
    1 ... rabbit
  10. 10.
    (bkz: yok öle bişey)
    2 ... dejavu38