1. 1.
  kürtaj için hala bir şansı olan kişinin bulduğu hatamsıdır.
  1 -2 ... asilgokturklu
 2. 2.
  istikameti doğru kabe alıp yürüyerek gidince uzaya çıkmıyorsak; aksine mekkeye ulaşıyorsak var olmadığı zaten belli olan mantık hatasıdır.

  bu saçma tezi ortaya atan muhterem şahsiyet, bizim karada yaşayan canlılar olduğumuzu unutmuş galiba. bizimle dalga geçmek isterken de kendisi gülünç duruma düşmüş. yazık...

  başka bahane bulun arkadaş! hem biz kuş vurmuyoruz ki. roket de atmıyoruz. namaz kılıyoruz. es kaza, bilmeden kıbleyi şaşırsan da, o namaz boşa gitmez. allah onu ibadetten sayar bir şekilde. haa, fark ettin, hemen tekrar kılacaksın. misal, yolculuk esnasında araçtan inemiyorsun koltukta da namaz kılabilirsin. bunlar herkesin bildiği şeyler.

  kabe bir arada, aynı amaca yönelmeyi, birliği beraberliği ifade eder. başka çok hikmetleri de vardır.

  hem allah oraya kabe'nin ortasına bir radyo anteni koymuş da bizim namazları oradan bir bilgisayar uzaya mı gönderiyor ki biz kabeyi doğrusal olarak tutturmak zorundayız? türkcell anteni değil la bu. namaz bu namaz.

  allah herkesin içinden geçen en ufak fikirleri bile bilir. sizin bilip de kabul etmek istemediklerinizi de bilir. yeter ki siz ona dönün ama yürekten, canı gönülden, yalansız. böyle olsanız zaten kabeden de değerlisiniz.
  1 -1 ... silepakov
 3. 3.
  önemli olanın niyet olduğu düşünülürse, pek de sorun olmayan hatadır.
  -1 ... okito
 4. 4.
  önemli olan niyet etmektir.allah bilir kimin boşa edip etmediğini.
  -1 ... kskbulut3545
 5. 5.
  Kuran'daki kıble ayetleri incelenirse, bu ayetlerin, dolayısıyla kıble konusunun aslında namazla hiçbir alakasının olmadığı herkes tarafından görülecektir. Ancak ne yazık ki insanlar alim ilan edilen kişilerin her şeyin en doğrusunu bildiğini zannedip kuran'a bakmaya gerek duymadıkları için, üstelik alimler bile aynı hataya düşerek, kendilerinden önceki alimlerin görüşlerini tekrar etmekten ibaret olan ilim(?)lerini konuşturdukları için bütün müslümanlar allah'a değil, siyah örtülü bir binaya secde ediyorlar. Alın size mantık hatası!
  -1 ... fistingci sahap
 6. 6.
  Kurandaki düz dünya anlayışına göre mantık hatası yoktur.
  fakat gerçekte tüm yönelme hareketlerimiz uzayda herhangi bir noktaya doğrudur.
  3 ... gogebakmastation
 7. 7.
  Kuranda dünyanın devekuşu yumurtasına benzer şekilde olduğu ima ediliyor ki kıble sadece sembolik anlamda sana yöneldim demektir. Yoksa Allah heryerdedir kabenin içinde değil.
  ... brad peach
 8. 8.
  aslında müslümanlar namaz kılarken kabeye dönmüyorlarmış hecerülesvet taşına dönüyorlarmış hz muhammet kebenin içine girip namaz kılarkende hacerül esvet e dönüp namaz kılmış. kıble mevzusu da kibeleden (pagan inanışının tanrıçası) geliyormuş.
  hacerül esvet taşının bulunduğu kap tanrıça kibelenin rahmini simgeliyormuş.

  kıbledeki mantık hatası

  şeytan taşlama olarak adlandırıp taşladığımız şey de kibeleyi aldadan attisin pinisiymiş.

  http://blog.ihvan.com.tr/...ma-ile-ilgili-sorular.jpg

  şiiler sürekli baskı yapıyorlarmış etmeyin eylemeyin bu yaptığınız şirk koşmak kaldırın şu taşı şurdan diye ancak tabi sudiler hadi lan ordan size mi soracaz deyip tersliyorlarmış.

  böylece islamiyet pagan inanışının etkisinden kurtulamamış oluyormuş. şimdi biri çıkacak hz ibrahim o taşı tavaf ederken yön bildirsin diye koydu diyecek hz muhammedle hz ibrahim arasında 2500 yıl var yüzlerce medeniyet 10 larca din geçmiş mekkeden her gelen din kabeyi kendi dinine göre dizayn edip öyle oyle kullanmış en son hz muhammed kabedeki putları yıkıp islam için dizayn etmiş kabeyi bence tekrar düşün o taş orda 2500 yıl kalır mı yada gercekten hz ibrahim mi koymuştu.
  2 -7 ... devy jons un piposu
 9. 9.
  Arapça "ḳabila" قبل "kabul etti, boyun eğdi" fiilinin ismi merresidir.

  "kabul etmek" söz öbeğindeki kabul de aynı kökten gelir.

  yok kibelenin amıymış yok birisinin sikiymiş bu nasıl bir hayal gücü amk.
  2 ... aquila non capit muscas
 10. 10.
  Olmayan hatadır. Siz gidin evrim yalanları kasın.
  -1 ... markom