1. .
  avrupalıların bize "sizi avrupa birliğine alıcaz" demesi. *
  1 ... maximus
 2. .
  amatorce olanları klasik bir işi olmayan bakkal tutan t.şşanı taratar olayıdır. profpsyonelleri can sıkar baş ağrıtır. (bkz: hassiktir be rifat abi)
  ... amidamaru
 3. .
  (bkz: bastırılmış terörist duygular)
  ... fatal
 4. .
  baby tv bilindiği gibi bir israil kanalı. bu kanal, minik bebek ve çocuklara yayın yapıyor. programların arasına israil ve yahudiliği öğreten bir sürü gizli nesne koyuyorlarmış. bizim bir arkadaşın oğlunun ilk söylediği kelime, haham olmuş ve cumartesi günleri, şabat diye hiçbir şey yapmadan oturuyormuş. bahçe duvarına kafasını vurarak, anlaşılmaz bir dille bir şeyler söylerken de görülmüş.
  yazık valla. uyanık olalım derim ben. yoksa demem mi? ya, mossad sözlüğü takip ediyorsa? silsem mi lan entryi?
  1 ... alejandro
 5. .
  (bkz: zall in sifresi/#3473666)
  ... minik mavi balina
 6. .
  (bkz: yaran tespitler)
  ... parantez
 7. .
  israilin işidir.
  ... defolu
 8. .
  (bkz: #796341)
  ... wake
 9. .
  normal olandır. zira bu işin doğasında vardır bu. göt dışında herhangi bir "mantıklı" kaynak gösterilirse komplo teorisi olmaz zaten.
  ... sara nobetcisi
 10. .
  ota boka sebep sonuç biçmek.

  şöyle oluyor, elimizde unutulmaya yüz tutmuş birbirinden alakasız bir çok marjinal bilgi varsa alıyor, pek fonksiyonel olan silikon tabancası kıvamında mantığımızla birbirine yapıştırıyoruz. sonra evimizin ofisimizin, sosyal çevremizin en kalabalık yerinde gururla sergiliyoruz. (bkz: ben yaptım oldu)

  güzel bir şeydir esasında komplo teorisyenliği, zihni açar. ama insanları bu kadar paranoyaklaşmış bir ülkede asla denenmemeli bile. ya da en güzeli bırakalım işi ehillerine onlar üretsinler.

  ama bizim tespit sıçmaya ve akabinde inançla sıvamaya ölesiye meraklı insanlarımız durmuyor efenim. bir de ürettikleri komplolara inanıp bunların ateşli birer savunucusu haline geliyorlar.

  bunların son moda örnekleri 'amerikanın oyunları' başlığından çıkıyor. evet, amerika kaypaktır en adi şerefsizdir, türlü türlü huyu, oyunu vardır muhakkak. ama güzel kardeşim bir sakin ol. destur. sen yemek pişirirken, onu yerken izlediğin yöntemi, saçını yıkadığın şampuanı, okumakta olduğun her kitabı, izlediğin her filmi amerikanın oyunlarının bir parçası sanar da paranoyaklaşırsan memleketi kim kurtaracak. ama yok iyisi mi otur evinde, kapat camı kapıyı, yeme, içme, okuma, izleme, konuşma, en iyisi budur. ama dur o da olmaz, kimbilir belki bu da amerikanın bir oyunudur.
  (bkz: çok dertliyim be sözlük)
  ... zifir