1. 1.
  bir köyde yaşamanın avantajları neyse odur. sosyal etkinlik yok denecek kadar azdır, kütahya denildiğinde harita kullanmadan yerini gösterecek insan azdır, denizi yoktur.

  bunlar sizin için avantaj ise orayı bilemem tabi.
  1 -1 ... kivilive
 2. 2.
  Vay arkadaş paris gibi anlatmış. Bir gidip göreceğim ne kutahyaymış arkedeş. Anlat anlat bitmedi. Kaç para ulen bir izmir Kütahya bileti. Yetti gari...
  11 ... kale3112
 3. 3.
  gittim peri bacalarının bir küçük versyonu var köylerin de kaya mezarlıkları olduğunu biliyorum

  biraz keşvedilmemiş gibi lidyalılar gediz nehrinden altını çıkarıp para yapmış

  şuanda koza grupta murat dağında izini almış altın aramak için güzelim doğayı katledecek.

  Murat Dağı’nda siyanürle altın üretimi için ingiliz Strateks şirketine ruhsat verildiğini aktaran Çancı, “Duyumlarımıza göre Murat Dağı’ndaki altın rezervi 775 - 1000 ton civarında. Bu miktar dağın farklı yerlerinde. Altını çıkarmak için Murat Dağı tamamen tıraşlanacak, bitki örtüsü yok edilecek. su kaynakları yok edilecek, belki nehirler kuruyacak” dedi. Uşak Ulubey Eşme arasındaki Kışladağ’da yapılan altın madenciliğinin çevresel ve sağlık etkilerini aktaran Çancı, “Eğer bu felaketi durduramazsak Ege bölgesinde yaşam alanlarımız yok olacak. Kanser kaderimiz olurken, yeşil alanlarımız çöle dönecek. Hep beraber mücadele ederek başaracağız. Murat Dağı’mızı kurtaracağız” dedi.
  Yaklaşık 150 kişinin katıldığı toplantı sonunda altın madenine karşı mücadeleyi yürütmek üzere Murat Dağı’ma Dokunma Platformu oluşturuldu.

  Kütahya’nın Gediz ilçeleri arasında kalan Murat Dağı’nda, ABD’li bir firma tarafından uydu aracılığıyla altın rezervi tespit edildi.

  UŞAK - ABD’li bir firma tarafından Türk Hükümeti’nin izni alınarak geçtiğimiz yaz, Uşak’ın Banaz ve Kütahya’nın Gediz ilçelerini sınırlayan Murat Dağı’nda başlatılan sondaj çalışmaları sonucu, yeni bir altın madeni rezervi bulundu.

  Ormanlık alanda yer alan rezervin olduğu bölgelerde ağaçların numaralandırılarak tespit çalışmalarının yapıldığı gözlendi.

  Banaz Belediye Başkanı Tahsin Erdem, “Murat Dağı’nda bol miktarda altın rezervinin olduğu söyleniyor.

  eeee iyide o gedizden altını lidyalılar çok önce teknolojisiz bulmuştu!!!!

  ayrıca:

  Uşak ve Kütahya arasında kalan ve Ege’nin en yüksek dağı olan Murat Dağı’nda yapılacak altın madeni projesinin arkasından 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın yeğeni Bahattin Özal’ın sahibi olduğu Odaş Enerji’ye bağlı Anadolu Eksport Maden firması çıktı.

  Dünyanın sekizinci harikası olarak tanımlanan Murat Dağı, yılkı atlarına ve kırmızı geyik gibi birçok yaban hayvanına ev sahipliği yapan, 113 endemik türün yaşadığı bir doğa alanı. Murat Dağı aynı zamanda 50 bin büyükbaş ve küçükbaş hayvan için mera olarak kullanılıyor.

  Bir vatandaşın Murat Dağı’nda yapılacak maden faaliyetine ilişkin Başbakanlık iletişim Merkezi’ne yaptığı başvuru üzerine verilen yanıtta Anadolu Eksport Maden Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından açık ocak işletme yöntemi ile altın cevherinin üretilmesi ve yığın liç yöntemi kullanılarak cevher zenginleştirme tesisinde cevherin işlenmesi ile nihai ürün olarak dore altın-gümüş elde edilmesi planlandığı belirtildi.

  8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın yeğeninin firması

  tabiki yine kapitalizmin önüne geçemeyen güzellikler barındırıyor..

  https://yesilgazete.org/b...rgut-ozalin-yegeni-cikti/
  1 ... ecemcix