1. 1.
  akşener olur. muhtemelen onlar da chp'liler gibi rte olmasın da kim olursa olsun diyeceklerdir.
  3 -1 ... mahmut sezar
 2. 2.
  Seçmenlerin aşağı yukarı yüzde 18’ ine tekabül eden Kürt seçmenler hesaba alınmadan Erdoğan’ a karşı zafer tam bir hayal oiur. Kürtler çantada keklik sanılmasın. Kürtler kendilerine eşit haklar sunmayan hiç kimseye oy vermez. Zaten birinci turda çoğu HDP adayına destek verir.
  muhtemelen seçimler ikinci tura kalacaktır. eğer ikinci turda tayyip erdoğan' ın karşısın da kim olursa kürtlerin oyunu alır. çünkü ikinci tura kimin kalacağı henüz belli değil.
  2 -7 ... tierraylibertad
 3. 3.
  selahattin demirtaş olacaktır.
  1 ... nick burkhardt
 4. 4.
  Kürtlerin tercihi yengelerinden yana olacaktır.
  3 -3 ... biyoniksiyonist
 5. 5.
  Tabi ki büyük orta doğu planı eşbaşkanı kimse o.
  1 ... enkidu1986
 6. 6.
  değişir.

  sanki tüm türklerin tercihi aynı amk. nasıl soru lan bu.
  2 ... facebook ile uye ol
 7. 7.
  pkk bile selahattin demirtaştan korkmuşken, tabi ki rte olarak cevaplanacak soru.
  -1 ... pinarella
 8. 8.
  Malum cenah ve Havuz medyasının Korkudan Asla girmediği Polemik.

  Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Kürt Kardeşlerimizin Kandırılmaktan Sıyrılıp gerçeği Görmesi seçimde Çok etki Edecek. Tabi malum olaylar olmazsa.
  ... subay bey
 9. 9.
  Buna sadece Kürt demek ve sanki bütün Kürtlerin alayı PKK'lıymış gibi bir algı yaratmak ancak 18-20 yaşında cahil şakirtin veya PKK'lı barzonun yapacağı ucuz algı yönetimidir!

  Güney Doğu'da alınan oyu seçim haritasında 3 renge bölündükten sonra tamamı Mora boyanan haritadan değil, Güney ve Doğu Anadolu'nun toplam seçmen nüfusu ve bu nüfusun ne kadarından AKP, CHP, HDP vb. ne kadar oy alıyor ona bakacaksın!

  Keza iYi Parti daha ilk kurulduğu gün Akşener ve ekibi ilk önce Doğu Anadolu'ya gitmiş bütün ülkeye verilmesi gereken mesajı vermiştir.

  Öte yandan Meral Akşener'in bir yandan da Doğu kökenli bir aileden geldiğini (Türkmen) unutmayınız!Kendisinin Güney Doğuda oturduğu mütevazi kiralık bir dairesi vardır!

  Öte yandan ilk il ve ilçe teşkilatları önce Güney ve Doğu Anadolu illerinde açılmaya başlamıştır. Akşener'in ülkeyi adım azım gezmeye başladığı ve en çok gezdiği bölge de gene Doğu ve Güney Doğu Anadoludur.

  Doğu ve Güney Doğudaki Türkmen aşiretlerin tamamından % 100 tam destek aldığı gibi öte yandan Milliyetçi ve/veya vatan Sever Kürt aşiretlerin tamamından da % 100 tam destek almaktadır.

  Ayrıca Doğu ve Güney Doğu Anadoluya gidebilen ender hatta tek siyasi parti lideri olduğu gibi sokakta kurşun geçirmez yelek, bir iki silahlı koruma dışında hiç bir koruma olmadan tamamen halkın arasında bütün Doğu ve Güney Doğu il ve ilçelerinde gezebilen (Son 30 yıllık süreçte) tek liderdir.

  Özetle; Kürt diye damgalanmaya çalışılan Güney ve Doğu Anadolu insanı içerisinde HDP'ye oy vermeyen hemen hemen herkesin oyunu % 99 alacağı açık ve net olduğu gibi HDP içerisinde de özellikle Cumhurbaşkanı seçimlerinde HDP yönetiminin aksine davranıp Akşener'e destek olacak tahmin edilenden çok fazla insan vardır.

  içindeyiz, bizzat gidiyoruz ve görüyoruz!

  https://www.youtube.com/w...mp;ab_channel=GazeteDuvar+

  https://www.youtube.com/w...Liw&ab_channel=Halktv+

  https://www.youtube.com/w...hannel=IYI%27LERKAZANIRTV+

  https://www.youtube.com/w...s&ab_channel=NewsTube+

  https://www.youtube.com/w...p;ab_channel=HaberinOlsun+!

  https://www.youtube.com/w...p;ab_channel=HaberinOlsun+!

  https://www.youtube.com/w...sU&ab_channel=DStudio+

  https://www.youtube.com/w...amp;ab_channel=seyyah1906+
  ... usayavuz