1. 1.
  ispanya gsmh yüzde 20`i katalonyadan gelir katalonya ispanyanın sanayi ve turizm merkezlerinden biri, katalanların derdi ispanyaya para verip karşılığında verdikleri para kadar hizmet alamaması yani ben sana çok para veiyorum ama sen bana hizmet vermiyorsundur.

  şimdi gelelim bizim kürtlere bunlar hiç bir şey üretmeden ve bu ülkeye hiç bir katkı sağlamadan ülkenin diğer çalışan üreten bölgelerinden kendilerine daha fazla pay verilmesi bu verilmeyince de insanları katletmek terör ortamı yaratmak .

  demek oluyor ki katalanlarla kürtler arasında herhangi bir benzerlik yok.
  7 -4 ... fatsali laz
 2. 2.
  diyarbakırdan iki tane büyük nehir geçmektedir, çin seddinden sonraki en uzun ve dünyadaki en yüksek surlara da diyarbakır sahiptir.

  avrupada olsa turizm cenneti olabilecek olan diyarbakıra peki soruyom t.c. hükümetleri şu güne kadar ne yaptı da kürtlerden ne bekliyorlar diye cevaplanası boş karşılaştırmadır.
  3 -7 ... whitelionarda
 3. 3.
  güldürür adamı tabi. ama herşey eğitimde saklı eğitim eğitim eğitim ne dinde ne parada ne de ırkta.
  1 ... yilmazvural
 4. 4.
  olur mu hiç, onlar da kaçak elektrik kullanıyorlar. hatta bir keresinde katalan televizyonlarının birinde iniesta kapılarını bir magazin programına açmıştı ve evindeki tüm ışıklandırma kaçak elektrikten beslendiğini izleyenlere fark ettiriyordu. ayrıca bilen bilir puyol aşireti gibi 78 aşiret daha bulunur. bununla yetinmeyenler için; valdes bir röportajında 12 bacısı ve 7 erkek kardeşi olduğunu belirtmiştir. annesiyle babası berdel yoluyla evlenmiş ve annesinin üzerine 5 kuma gelmiştir.
  5 -2 ... esaret kabul edilemez
 5. 5.
  tc hükümeti ne yaptı diyen şahsa söylüyorum ; beğenmediğiniz tc hükümeti parklara bomba koyup çoluk çocuk demeden katletmedi, köy basıp halkı kurşundan geçirmedi. sike sürülecek aklınız yok bari konuşmayın.
  6 -1 ... kullanma kilavuzu okuyan turk
 6. 6.
  Diyarbakır' da, barcelona' da turizm şehirleridir.Ama diyarbakır halkı vergi vermez yatırım bekler, barcelona halkı vergi verir adaletli yatırım ister.

  Ayrıca dünya üzerinde araştırma yapılsa, sahil şeridi mi yoksa kuru topraklara mı gidersiniz diye, %90 oranında sahil şeridi çıkacakken devletten bizim yöremize turizm yatırımı beklememiz abes olur.

  Dipnot : Vergisini yatıran bir ailenin Doğu Anadolu bölgesi doğumlu bir erkek çocuğuyum tek isteğim, biz vergimizi verirken, vergi vermeyen illere vergi veren illerden daha fazla yatırım yapılmamasıdır. bu ülkenin asıl katalan güruhu ben oluyorum galiba.
  2 -1 ... sonbirdefa