1. 1.
  radikal bir tespit.
  kötülemek için söylemiyorum bunu.
  sadece bir durum tespiti.

  Bunlar hala ilkel bir insan topluluğunun bireyleri gibi davranıyorlar.

  toplamak, çalmak, zayıfı ezmek güçlüden kaçmak gibi içgüdüleri biz uzun yıllar devlet düzeni içinde şehir sosyal hayatında törpülenmiş türklere nazaran hala çok canlı.

  devlet hastanesinde başkasının sırasını çalmak, trafikte sola dönecekken solda bekleyenlerin arkasında durmak yerine en sağdan basıp soldakilerin önüne kırmak vs. bunun örneği.

  kürtler sosyal açıdan ilkel insanla modern insan arasında bir ara formdur.
  6 -5 ... telefoncu ekrem ii
 2. 2.
  Gereksiz genelleme yapılmış yanlış bir tespit.
  ... nihallkocc12
 3. 3.
  (bkz: doğulu insanlar)

  isin beter yani turk kulturunu kendilerine gore asilmile ediyorlar. Her ne denli turancilik-islamcilik-avrasyacilik turk ulkesi icerisinde son donemde yukselse bile turkiye devleti bir avrupa ulkesi turk ulusu bir avrupa ulusudur.

  Ancak hic bir diger avrupali “kardesimiz” bizim yasadigimiz problemleri yasamiyor. Turk ulkesinin populasyonunun dortte birini (20 milyon) dogulu insanlar olusturuyor. Muzikleri-yemekleri-kulturleri dis ulkelerde turk orijinli imis gibi gosteriliyor.

  Ornek: halay. Halay sozcugu ilk turk kodeksine-sozlugune 1900’lu yillarin basinda girmistir, kurtce kokenli bir sozcuktur ve folklor oyunlarinda sergilenmesinin yayginlasmasi 1950-60’li yillardan sonra gorulur. Ozu bir arap-aram dugun dansi olan bu dansin turk ulkesinde bu denli yayginlasmasi horon, zeybek, lezginka, vurusma oynayan atalarimizin kemiklerini sizlatiyor. 100 yildir ettigimiz halay yerli-milli, 1000 yildir oynadigimiz horon yersiz. Cunku helenlerden-rumlardan gelme.

  Var mi ula eyle keleklik?!
  2 -2 ... alpertunna
 4. 4.
  istemiyorsan ver kurtul.
  1 ... mavraci
 5. 5.
  Kürt oldukları içindir.
  2 -1 ... kralina catarim belaya batarim