1. 1.
    var olan gerçektir. aslen irani bir halk olan kürtlerin antik semitiklerin (keldani, arami) ve ermeni topraklarını sahiplenmesi gibi komik bir durum vardır.

gelin kaynakları okuyalım.

http://www.islamtarihi.in...-cezirede-kurt-varlg.html
    1 ... iskit saka fatih
  2. 2.
    Aşırı kadimdirler öyle böyle değil öyle bir kadimdir ki kadim olduklarını kanıtlamak için dağdan inmemişlerdir.
    2 -1 ... kama tarkan dondu
  3. 3.
    "Tarihte çok fazla Devlet kurduk ulan!" diye övünen ama bu kurdukları devletlerin bel kemiğini türk olmayanların oluşturduğunu bilmeyen zavallılar Devlet ve halk kavramlarını birbirine karıştırarak incelemekte ve "kürtler büyükse niye devletleri olmadı kiiiiiiii" diye sormaktadırlar. Kürtler devlet kurup insanı yönetme amacı değil, insanlarla yaşama, onlara yardım ve hizmet etme amacı gütmüşlerdir ve onları kadim yapan budur. Birçok büyük bölge imparatorluğunun gerek ordusunda gerek bölgesel yönetiminde görevler almışlardır. Ama asla "gelin altımıza yatın eziklerrrr" anlayışına sahip olmamışlardır. Asya kaçıkını reziller dışında her halk onları dost bilip ve benimsemiştir. Kendi topraklarında asimile olmadan binlerce yıldır var olabilmeleri bundandır. Halbuki asya'dan çin zoruyla kaçmış olanlar yıllar, asırlar içinde çinlileşmiş (hun devleti dönemlerinde çin egemenliğine giren büyük boylar olduğu kesin bilgidir), moğollaşmış, araplaşmış ve kısmen farslaşmışlardır. Günümüzde de avrupalılaşma çabaları vardır.

Kısacası isteyin ya da istemeyin o halk buraların aslıdır.
    1 ... graben