1. 1.
  Kürt ulusunu hdp ye indirgeyecek kadar dar görüşlü olan kişilerin elbette anlamayacağı olay.

  Kürtler kadim, huzur aşığı, gelenek göreneklerine bağlı, dinlerine bağlı, artık acı cekmek istemeyen, diyalogta oldugu milletlerle gayet uyum içinde olan sevimli bir toplumdur.

  Adetleri, töreleri, dilleri ve misafirperverlikleriyle bu coğrafyayı en cok zenginleştiren milletlerden biridir.
  Önemli olan bu değil midir?
  1 -2 ... picleme
 2. 2.
  ortadoğular, ortadoğuludur.

  bu gün baş kesip onunla top oynayan kitle bin beş yüz sene öncesinde de vardı, bin beş yüz sene sonrasında da olmaya devam edecek.

  kara insanlar.

  yalnızca başlarının dışı değil, içi de kara olan bir grup etnik döküntü.
  -2 ... alpertunna
 3. 3.
  Bir Türkmen olarak aynen katılıyorum ankara'dan daha doğuya gitmyen masa başı ırkçıları anlayamaz. HDP Asla Kürtleri temsil etmez.

  Halkları yüzde 70 birbirine benzeyen bu 4 ulusun

  Arap Türk Kürt Pers bu 4 ulusun halklarının kaderi birbirine bağlıdır. Ne zaman birbirini yemekten vazgeçerler beraber yükselirler . Ne zaman birbirlerine düşerler hiç birinin iki yakası bir araya gelmez .

  Tarih buna şahittir. Bu coğrafyada Türk Kürt Arap ittifakını 1000 yıl kim yenebilmiş? Ve ayrılıktan sonra 100 yıldır kimin iki yakası bir araya gelebilmiş...

  Farklılıkları zenginlik olup görüp çoğulcu bir anlayışla Avrupa'nın 500 yıl peşinden koştuğu bir sorunun cevabını aramalıyız

  Onlar 500 yıl acaba doğu medeniyetini nasıl mağlup ederiz sorusunun cevabını aradılar ve buldular

  Bizde bir sorunun Peşinden koşmalıyız? acaba batı medeniyetini nasıl mağlup ederiz ?

  işte bu sorunun cevabını arayıp bu yolda çaba göstermeyen hiç bir doğu medeniyeti ulusu önümüzdeki 1000 yılda var olamayacak.

  Akıllı hareket etmek gerek Yoksa 1000 yıl sonra tıpkı eski Anadolu medeniyetleri gibi Arap da Türk te kürt te tarih kitaplarında yok olmuş uygarlıklar arasında yer alacak Urartular gibi firgler gibi antik Mısır gibi
  1 ... isminiunutanadam