1. 1.
    ne yazık ki atatürk'ün kurduğu partisinin belediye başkanının açıklamasıdır:

https://www.haber.com/tun...ozecegini-soyledi-116678/

Böyle bir şeyi aklından geçiren birisi net olarak atatürk devrimine, kemalist cumhuriyete düşman demektir. Çünkü cumhuriyetimizin en temel özelliklerinden birisi zaten ulus-devlet şeklidir. bu ulus-devlet şeklinde de tek bir resmi dil olmak zorundadır, o da türkçedir. Kamusal alanda kürtçe hizmet alınabileceğini söylemek; aynı zamanda kürtçenin de resmi bir dil haline gelmesinin önünü açmak ve dolayısıyla ülkede kürt halkı da diye ikinci bir halk olduğunu kabul etmektir. Bu da zaten bölünmenin biletidir. Bu yolun sonu buraya gitmektedir.

O yüzden bazı insanlar böyle salakça hümanist aldatmacalara kapılmamalı, neyin ne olduğunu idrak etmelidir.
    1 ... fasist psikolog
  2. 2.
    dil zaten milliliği vurgulayan bir bağ oluşturan en önemli etmenlerden biri. diğeri ise kültürdür. dil her gün konuştuğun toplumu bağlayan iletişimdir. bu bağı kopartırsan bölünmenin önünde ciddi bir adım atarsın. herkese anadilinde hayat olanağı sunarsan bu adam niye türkçe öğrensin ki? sonuçta özelde zaten kendi dilini konuşuyor. bu adamın resmi olarak türkçe konuşacağı tek yer belki de devletle olan ilişkisi. sen onu da kaldırdın ee o zaman ne olacak?
    doğuya gidip turist gibi bir şey olacaksın. anadilde eğitim de bu yüzden verilmiyor zaten.
    bu istekler bölücü istekler ve dil bağını kopardın mı güçlü bir katkı sağlarsın bu dile. başka ülkenin vatandaşı değil ki bu gelsin istediği dilde yardım alsın.
    ... kdgfbdhsg
  3. 3.
    kürtlerin anadilde kamu hizmeti hakkı
    2 ... agca