1. 1.
  bir garip türktür kendisi. aslında türk olmasından öte garip bir insandır demek isterdim, fakat bu kadar azgın faşist bir kitle karşısında kendimi dizginleyemedim diyebilirim. hayır aslında dizginlerdim lakin o zaman da girizgah böyle olmazdı. bakalım muhteşem türkler bunu anlayabilecekler mi? tahrik edici değil mi? çoğunluk olmanın verdiği özgüven nasıl bir şey peki? her konuda haklı, gururlu, mantıklı olmayı da gerektirir mi peki bu? insanları yıllar yılı aşağılamayı sonra da onların öfkelerini hiçe sahip kendilerine saldırdıklarında işi ülkenin bölünmesine götürüp ucuz vatan millet sakaryacılık yapmayı gerektirir mi peki?

  all in!

  evet tahmin ettiğiniz gibi burda işler böyle yürüyor. avrupanın, birleşik devletlerin yıllar öncesinden hallettiği konuları bizim hala tartışmaya bile çalışamamamız, hatta konuşmayı günah, yakışıksız saymamız tüm bu saçmalıkları gerekli hala getirmiş maalesef.

  eğer azınlıksan acı çekmemişsindir bu ülkede. daha doğrusu çekemezsin , yasak! ha'şa haddine değil. acı çeksen bile bunu söyleyemezsin, yansıtamazsın. susup emirlerimizi bekleyip, kıroluklarınla, şivenle, cahilliğinle yer yer bizi eğlendireceksin! biz türküz, çoğunluğuz böyle emrediyoruz. ya bu deveyi güdeceksin ya da gideceksin.

  atatürk'ün bu ülkeyi işgallerden nasıl kurtardığını ballandıra ballandıra anlatırken söylediğin, kürdü, çerkezi, kafkası birdik, tek yürektik lafını da tam bu noktada cehenneme gönderip işine geldiğinde öyle bir şey hiç olmamış gibi davranacaksın. ah gözünü sevdiğimin pragmatizmi, yoksa iki yüzlülüğü mü?

  türkler tarihini ezberlemiş bir toplumdur maalesef. 60 sayfalık bir kitapla ezberlediler her şeyi. evde aile reislerinin iki kelamıyla. mahallede çoğunluk olan türklerin efsaneleriyle.

  büyüyüp farklı şeyler işittiklerinde sistemleri çöküyor, inanmak istemiyorlar, hocalarının, babalarının, ailelerinin kendilerine yalan söylediklerine. fikirlerinin, çevrelerinin onlara bakış açılarınının değişmesinden derin bir şekilde ürküyorlar. bu yüzden de hep reddetmeyi seçiyorlar. kurtuluş savaşında elin gavurunu öldürüşünü kahramanlıkla anlatırken, ermenileri reddediyor, pkk terörünü kendi devletinin kendi insanının yarattığını reddediyor hatta bunları duymaya bile tahammülü bile olmuyor.

  acı çekmiş olabileceklerine inanmak istemiyor, çünkü kendilerine kürtlerin türkiye'yi bölmek kürdistan diye bir yer kurmak bu da bağımsızlıklarına vurulacak en büyük darbe olacağı ezberletilmiş ulusalcu babaları, faşist arkadaşları tarafından.

  kürtlerin sosyal hayatta her gün savaş meydanından farksız kültürel, etnik, ırkçı sorunlarla baş ettiğinin farkına varamıyorlar. duymak istemiyorlar, görmek istemiyorlar,

  her çoğunluğunun yaptığı yanlış gibi, azınlığı recm etme onlarla alay etme gibi aciz bir ruhsal duruma sahipler bu yüzden de bir türlü anlayamıyorlar çocuklarının dağlarda hala neden öldüğünü, koskoca türk ordusunun neden bir pkk'yı bitiremediğini. geçen 25 yıla rağmen...
  6 -6 ... abi deme lazim olur
 2. 2.
  o acının nedeninin pkk olduğunu bir türlü kabul etmeyen kürt'ün diline düşürdüğü türktür.

  (bkz: ota boka ırkçı faşist damgası vurmak)
  (bkz: ırkçılığın faşistliğin en büyüğünü yapmak)
  13 -4 ... yhunuss
 3. 3.
  ya sevsinler ya da siktir olup gitsinler ulan, ihanet etmesinler bu vatana diye klasikleşmiş lafları da akabinde devam ettirendir.
  1 -1 ... nickbulanakadarcanimcikti
 4. 4.
  milletin türklüğüne laf atıp, kendi kürtlüğüne bakmayan yazarın şempanzelik yaparak açtığı başlıktır. bahsedilen türk te acı çekmek isteyene karışmayan türktür. bakar dalgasına gider. çünkü kimse ona sormamıştır. "biz dağlarda özgürlüğümüzü arıyacağız, biz acı çekicez, çektirecez. ta ki kendi kendimizi yönetene kadar. sen ne diyon türk? çıkalım mı?" işte o zaman o türke sorulsaydı cevabı verirdi:

  "banane lan yarrağım! ileride birgün o dağdan inersen, yeminlen sikerim seni." diyecekti.

  acıyı, dostum olan kürtler 25 sene önce çekmek istemişti. kalkıpta acıyı o türk çekecek değil ya eşek herif! bak kabullendim, o türk benim.

  sonra vurdum kırbacı, içtim şarabı. vurdum kırbacı, çekti acıyı.
  5 -1 ... kecininsesi
 5. 5.
  acılar paylaşıldıkça hafifler.

  bu yüzden değil midir "babalarımızın" cenazelerinde göz göze gelip,
  hiçbir şey "yapamamadan" sadece yutkunarak ta derinlerine bakmamız,

  ya da bakamamamız!

  acılar ortaktır.
  ve bu ülkenin kanayan bir yarası var.

  ve bu yarayı hep birlikte saracağız.

  sonra varsın kanasın.
  durup, yutkunarak birbirimizin gözlerinin ta derinlerine bakarız,

  veya bakamayız!
  -2 ... metalycra
 6. 6.
  vatan sevgisi insan seviyesini geçen türktür ki eli öpülesi türktür.
  ... sirfairytale
 7. 7.
  ne kadar ilginç. bu ülkede sadece kürtlerin canının yanması. kendilerini kapalı bir toplum haline getiren kürtlerin kendileridir. ve bunun sonucu olarak ülkeden haberleri olmaz. sadece kendi toplumlarını kendi köylerini bilirler o kadar. ülkede azınlık olmaktan bahsetmiş kürdün biri. keşke dediğin gibi olsaydı. keşke öyle olsaydı da asimilasyon çalışmaları da hakkaten yapılsaydı da siz de biraz insanlık öğrenseydiniz. malesef bugün ülke esas öğesi olan Türkleri sindirme çalışmalarına gitmektedir. ve Türk olmak faşistlikle bir tutulmaktadır. bugün artık bu ülkede kürtler değil Türkler azınlıktadır ve ciddi şekilde bir asimilasyon faaliyetiyle karşı karşıyadır.
  3 ... siriusx
 8. 8.
  (bkz: kürdün biri)
  -1 ... abi deme lazim olur
 9. 9.
  kürtlerin acı çektiğini kabullenen, o acıyı çektirenin türk halkı veya devlet olmadığını bilen türktür. bir emo hassasiyetiyle konuya yaklaşmaya gerek yok. eğer benim evimde telefon kesilirse telekom allah belanı versin demeden önce babama sorarım faturayı yatırmış mı diye. *
  3 -1 ... jetlag olmus barbunya
 10. 10.
  (bkz: Türkler de acı çeksin)
  ... siriusx