1. 1.
  türklerle birlikte müşterek bir tarih kurdukları bu topraklarda halen kabul edilememeleri, her konuda yıldırılmaları ve bir çok baskıya maruz kalmalarına rağmen hiç süphesiz bu ülkenin gerçek ve kurucu unsurlarıdır kürtler.
  5000 yıldan bu yana bu topraklarda yaşayan kürtler; türklerin bu topraklara yerleşmesine ve bu topraklarda kürtlerle birlikte müşterek bir tarih ve kültür oluşmasına ön ayak olmuştur.
  bunun inkara mahal verecek bir sonuç doğurması ve beklenmesi mümkün değildir zira objektif tarih ve gerçekler ortadadır ve bu gerçeği örtbas etmek ve inkar etmek mümkün değildir.
  türklerin anadolu ya yerleşmesi, cumhuriyetin kurulması gibi türkiye tarihinin dönüm noktaların ekseninde kürtlerin olduğunu görmek mümkündür ve aksi söylenmeyecek derecede gerçeği varlığına kanıttır.
  nasıl ki türkler bu ülkede her konuda söz söyleme hakkına sahipse ve bunun kendilerinin doğal hakkı olduğu söylüyorlarsa bunun bu ülkenin diğer sahipleri olan kürtler için de geçerli olduğunu anlamak gerekir ve bu durumu çok sağlıklı ve olağan bir durum olarak görmek gerekir.
  20 -180 ... qurmi
 2. 2.
  öyle bir ülke dünyada yok, hic bir zaman olmadi, ilerde belki olur, ama türk topraklarinda degil.

  türk topraklari derken, buna musul ve kerkük de dahil.
  14 -5 ... kapucino
 3. 3.
  ne yazık ki ülke sahipsiz kaldı. hay allah ne lanet bir çağa uymak zorunda kalıyoruz. her ne ise derler ya hani "sahipsiz köyün köpeği bol olurmuş" diye, işte böyle iddialarla kendini avutan yarım akılılarla dolu her yan. olsun dolu olsun yoksa ne ile uğraşacaktık iş çıkışı..
  5 -2 ... abdestsiz
 4. 4.
  güldüren iddiadır. ama neremle gülerim bilmiyorum.

  (bkz: ey kürt titre ve kendine gel)
  (bkz: bütün dünya kürttür)
  (bkz: hz adem kürttü)
  (bkz: ırkçılık yap sonra ırkçılıktan yakın)
  28 -6 ... yhunuss
 5. 5.
  yüzme bilmeyen adamın 3 tarafı suyla çevrili topraklara sahip olduğu bahsidir. 1 e 15000000 verir bu! sayısal oyna daha iyi aq!
  10 -1 ... melankolik
 6. 6.
  yavuz sultan selim'de yüzyıllar önce bu gerçeği görmüş ve muş'a bir çeşme yaptırmıştır. çeşmenin başında şunlar yazmaktadır.

  KÜRDE FIRSAT VERME YA RAB DEHLE SULTAN OLMASIN
  AYAĞINI Sıksın ÇARIK ASLA iFLAH OLMASIN
  VUR SOPAYI AL EKMEĞi ,KARNı BiLE DOYMASıN
  OL ÇEŞMEMDEN GAVUR iÇSiN KÜRDE NASiP OLMASıN...
  30 -9 ... saab 9 5 aero
 7. 7.
  hiçbir gerçekliği olmayıp sallanmış bir önermedir. ayrıca zorlama bir cümledir.

  ayardır:

  gerçekten gerçeklerin gerdiği geçimsiz götler gittiler.
  5 ... mashadov
 8. 8.
  gerçek olsa bile hak iddia edilecek bir tarafı yoktur aynı anda hatta senin tezine göre kürtler daha önce geldiyse daha da eski bir tarih olarak düşünebiliriz. kürtlerden sonra gelen türkler (!) onca zorluğa, onca savaşa, onca sömürüye, onca zalimliğe, onca toprağın altına ve üstüne sahip olmuştur kürtlerle ama dengeler değiştiği vakit dünyada emperyalizme baş kaldıran türklerin karşısına emperyalistlerin artığıyla beslenen bir örgüt peydah etmiştir kürt halkı ve altını, üstünü paylaştığı toprağı bölmek istemiştir ama dikkat edin kürt halkı değildir bunu yapan onların içinden çıkan bir örgüttür.
  *
  2 -1 ... meksikaliyarimekmek
 9. 9.
  simdi dogruya dogru. anadolu'da turkler yokken rumlar, ermeniler, kurtler ve suryaniler vardi. tarih kitaplarimizda bile yaziyor, malazgirt ile turkler buraya geldi. aslinda yanlis. ulkenin gercek sahibi sadece kurtler degil. rumlar, ermeniler ve suryanileri de katmaliyiz.

  turklerin durumu suna benziyor. ingilizler ve avrupalilar nasil amerika yerlilerini kovup yerlestiyse, turkler de anadolu'ya oyle yerlesmistir. ha ben rahatsiz degilim bundan, turkum. ama gercek bu.
  5 -8 ... raynor
 10. 10.
  son zamanlarda piyonların artması sonucunda açılmasına şaşırmadım başlık.

  türkiye'de tek kimlik Türklüktür.
  4 -3 ... bomberman23