1. 1.
  Faşizmin bir düşünce biçimi değil, suç olduğunu bilmeyen zeka özürlülerinin fazlasıyla hoşuna gitmiş sonuna kadar ırkçı, köküne kadar faşist açıklamadır. Şimdi türklüğü ile övünüp bu açıklamayı zevk ile karşılayanlara; almanya'da "türklerin ölmesini istemek suç değil" şeklinde bir açıklama yapılmış olsaydı acaba ne tepki vereceklerdi? orası almanya, almanlar haklıdır diyebilecekler miydi?
  13 -10 ... i belong to che
 2. 2.
  (bkz: basima bir is gelmeyecekse ataturk u sevmiyorum)

  en az bunun kadar saçma,akılsız ve gereksiz olan cumle.
  5 -3 ... joneca
 3. 3.
  doğrudur.kürtlerin ölmesini,türklerin ölmesini,arnavutların ölmesini hatta bilumum insanlığın ölmesini istemek de suç değildir!!peki suç nedir?

  bu sözün sahibine gidip, senin ölmeni isteyenler var de ve bu isteğe sahip olanların kim olduklarını söyle,adalet insanı vasfının da tahrikiyle önce hukuki işlemleri başlatır ardından da altına sıçar.oysa bu sözü söylemek başlı başına ergenekonun sıçması durumuyla,yıllardır yürütülen kaotik sistem bekçiliğinin sona ermesi gerçeğinin bileşkesidir.

  cümlesine hayırlı ölüm temennileri dilerim.

  geri vites yardımıyla gelen edit:mukayese yöntemiyle elde edilen çarpık afişe usulü geliştirerek; bak, bu eşşekçe ama bu sözü sevmeyenler de eşşek, demeye çalışmak da, bu cümlenin ihtiva ettiği eşşekliği kıyasa gidecek bir gerekçeye dönüştürmez.her eşşek kendi sesinden mesuldür.yoksa her koyun kendi bacağından mı asılır ne?öyle bir şey..
  1 -1 ... kecaspy
 4. 4.
  ırktan önce insanın geldiğini bilmeyen bir bünyeden çıkabilecek ifade.
  (bkz: benim kabem insandır)
  1 ... zurna prezerve
 5. 5.
  ırka dayalı ayrımcılık yapanların ölmesini isteme etkisi yaratan ifade.
  ... piskirpi
 6. 6.
  sözlükte siyaset, din ve cinsiyetin ardından bir de ırk furyası başlatmanın çabasıdır... tek amacı sansasyon olan yazarların çığlıklarıdır... başlık açarken dikkat etmek lazımdır...
  3 -1 ... the black crescent
 7. 7.
  ahlaki ve etik yanı bir yana; gerçekten de suç değildir.
  2 -2 ... karin
 8. 8.
  adi bir genellemedir. neydi cümlemiz: her kürt pkk'lı değildir.
  1 -3 ... adere
 9. 9.
  suçtur. her şeyden önce insanlık suçudur.
  -1 ... enes
 10. 10.
  kendileri dışında herkes için aynı şeyi temenni eden tipler, ipler.
  ... julvern