1. 1.
    bence her türk çocuğuna sorulması gereken soru. türkiye bir ulus devlettir. ayrılıkçı hareketler ve artmakta olan azınlıklar her zaman ulus devletlere sorun olmuştur.
    5 -9 ... mumbarsever01
  2. 2.
    Öz be öz Türk kızı olarak söylüyorum ki;
    Bu ülkeden ne kürdün ne başka bir ırkın gitmesine gerek yoktur, bu ülkeyi hepimiz ülke yaptık, kurtuluş savaşında yek vücut olarak yaptık...

Bu ülkeden yalnızca ırkçı embesillerin gitmesi gerekir.
    12 -11 ... motherist
  3. 3.
    siz kürtlerin toprağından çıkın biz ana yurdumuza mezopotamyaya zaten doneriz faşişt köpekler.
    3 -9 ... ere lov
  4. 4.
    hepsini üşenmeden kısırlaştırarak.

çoğalmasın amkoduklarım. it sürüsü gibi 9 10 çocuk doğuruyorlar.
    2 -1 ... kivilive
  5. 5.
    Eşekleri suriyeye sürün kürtler peşine gider.
    3 -1 ... fyodor paskevich
  6. 6.
    napacan beni çıkartıp yerine daha fazla Suriyeli mi alacaksın .
    ... van li gog
  7. 7.
    Demekki alismak sevmekten daha zor geliyor, sozleri sarkidan ibaret degilmis.

yaradilani severim yaradandan oturu_ye ne oldu?

beraber, doldurusa gelmeden, birilerinij bol parcala yonet amaclarina hizmet etmeden, saygiyla yasamak daha mi zor?

geberin be.
    3 -1 ... kerberos34
  8. 8.
    Kürtler gitsin türkiyenin ekonomisi çöker ucuz işgücünü suriyelilerle mi sağlayacaksın adamın kendi ülkesine hayrı olmamış. Kürt sorunun tek çözümü kürtlerin türkiyeye entegrasyonu zaten yeni nesil kürt şehirlerinde bile krndi arasında türkçe konuşuyor, cizre de kaç kere genç kızların delikanlıların türkçe sohbet ettiğini gördüm. Çözüm daha fazla demokrasi daha fazla özgürlüktür. Ama mzgürlük teröristlere değil sıradan vatandaşa verilmeli çözüm sürecinde olduğu gibi pkk ya alan açıp normal vatandaşı ezmesine müsade edilmemeli.
    -1 ... shizi
  9. 9.
    Kürtler gitsin türkiyenin ekonomisi çöker ucuz işgücünü suriyelilerle mi sağlayacaksın adamın kendi ülkesine hayrı olmamış. Kürt sorunun tek çözümü kürtlerin türkiyeye entegrasyonu zaten yeni nesil kürt şehirlerinde bile krndi arasında türkçe konuşuyor, cizre de kaç kere genç kızların delikanlıların türkçe sohbet ettiğini gördüm. Çözüm daha fazla demokrasi daha fazla özgürlüktür. Ama mzgürlük teröristlere değil sıradan vatandaşa verilmeli çözüm sürecinde olduğu gibi pkk ya alan açıp normal vatandaşı ezmesine müsade edilmemeli.
    ... shizi
  10. 10.
    hayattaki bişey elde etme mantığım,
    1) önce kibarca iste
    2)olmadımı? neden istediğini güzel bi şekilde açıkla, ona kanıtla bunun olması gerektiğini
    3)hala mı olmadı? içindeki canavarı serbest bırak zaten o ilk aşamayı uygularken sinirden bi hal olmuşun, gazap kus ona, döv, söv, rezil falan et, bi şekilde yaptır ona istediğini. ama güç kullanarak.

şimdi bilemedim bu mantığa o konuya göre nasıl biçim verilip uygulanır.
    1 -2 ... serserirapunzel