1. .
  komik bir davranıştır. kürtlerin devlet kuramadığı gibi bir şey olmadığı gibi ülkesinin bölünmesini istemezmiş gibi yapan zevatın kürtleri provoke edecek bu gibi söylemlere prim vermesi de tuhaftır.

  ne yani kürtleri devlet kuramadı diye aşağıladığınız zaman bir gün devlet kurduklarında sana ne diyecek kürtler? 'bak biz de devlet kurduk sizin gibi çağdaşlaştık' mı? bunu dediğinde nasıl bir cevap vereceksin? yine ortalığa tükmük saçarak 'bizi bölemezsiniz' diye vızıldayacak mısın?

  bölünmeme irade işidir. eğer bir toplum bütün fertlerini mutlu etmiyorsa ve bir toplumda kardeşlerden birisi diğerini sürekli aşağılıyorsa orada kardeşlikten falan bahsedilemez. sürekli aşağılananın bölünmemesini istemek de ahmaklıktır.

  türkiye bugün sömürge olsaydı mutlu mu olacaktık biz türkler? birileri bize zorla başka dilleri öğretmeye çabalasa, toplumumuzun bir bölümü ibadetlerini yerine getiremese, edebiyatımızı zenginleştiremesek? ee bu durumda?

  kendisinin mutsuz olacağı bir durumu başkası için isteyen hem insani hasletler bakımından zayıftır hem de bu başkasını kardeş olarak görmüyordur. kürtleri asimile etmek için batıya sürdü bu devlet. sen de şimdi çıkmış 'kürtler bize suç, cinayet, pislik getirdi' diyorsun! ne istiyorsun? gözün mü döndü? amacın ne? iç savaş çıkarmak mı?

  kurduğunuz cümleleri iyi tartın.
  9 -10 ... kopekli koyun uysal kemikcisi
 2. .
  kaşınmaktır. adamların zaten türk toprağında devlet kurmak gibi komik bir fikirleri vardır ki, bir de bunun üzerine gelip "devlet kuramıyolar lan nihaoha" demek mallıktır. bırak kurmasınlar, kuramasınlar, istemen gereken bu değil mi?

  farklı anlayanların bir taraflarına da kaçabilmektedir ayrıca. gel ben sana plastik askerlerden bir set alayım, orada kur bir tane kürdistan. ama fazla dağıtma, akşama obama amcan gelecek.
  1 -1 ... der meister
 3. .
  aslında asagılanan kısının kendısı oldugunun farkında bile degil cünkü kürtlerin devlet kurabilmelerine ihtimal vermis...
  olmayacak birsey icin konusmak,asagılamak sacma...
  3 -1 ... iiissstttaaannnbbbuuulll
 4. .
  böyle bir yarışma mı vardı, birileri kumdan kale kuracaktı zamanmı yetmedi, gibi soruların akla gelmesine neden olan cümledir.
  ... olumsuz
 5. .
  vatandaşı olduğu bir ülkeyi bölmeye çalışan herkes yerin dibine girmeye mahkumken, aşağılamanın hafif kaldığı başlıktır.
  2 -1 ... alpi