1. 1.
  1. en başta kürtlere eğitim gerekir! kan davasının en yoğun olduğu yerler mardin ve vandır. kan davasında öldüren kişilerin profillerine balktığımızda %97'si lise ve ilkokul mezunu çıkıyor. eğitim almayan kişinin insan yaşamına saygısı azalıyor!

  2. çok çocuk yapmanın iyi bir şey olmadığını bilakis afrika, ortadoğu ülkelerinin de çok çocuk yapmalarına rağmen huzuru bulamadığını öğretmek gerekir kürt kardeşlerime.

  3. kendi bacısına, anasına bakana bile dalabilen bazı kürt kardeşlerim antalya muğla gibi sahil kentlerinde rus turistler dahil kadınlara başka gözle bakılmayacağını öğretilmesi lazım. bacına gelince ne bakıyon ulan! rus'a gelince bunu bi siksem dersen olmaz bu işler ikiyüzlülük yapmış olursun kürt kardeşim.

  4. kürtlere öfke kontrolü eğitimi verilmesi gerekiyor! sinirlenebilirsin ama zarar vermeye kalkarsan o da aynı karşılığı verir kan dökülür! oysa ki diyalogla herşey çözülebilir.

  5. kapalı toplum algısının yıkılması gerekir! renkliliklere farklılıklara alıştırılmaları gerekiyor! köyünden veya şehrinden başka yer görmemiş milyonlarca kürt var!
  van'da siirtte kendi şehri dışında başka bir şehir dahi görmemiş iddia ediyorum binlerce insan var!
  misal böyle insanlar küpeli erkek gördüklerinde ilginç ilginç bakarlar çünkü alışık değiller!
  5 -1 ... ritmo
 2. 2.
  Benden bile adam olur ama Kürtlerden adam olmaz.
  6 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 3. 3.
  kuzey ırak'dan gelen bütün kürtler geri gönderilmeli. geldiler ve kaldılar.
  2 ... terrr