1. 1.
  (bkz: dersim katliamı)
  (bkz: asit kuyuları)
  (bkz: zorunlu göçlere tabi tutulan köyler)

  bunlar yapılmasa belki yukarıda saydıklarınızda olmaz diyen türktür. birde bizim türklere haksızlık yapıyorlar. at gözlüğüyle bakıp sağa sola sonra "türk milleti zekidir".

  bölücüler sizi.
  2 -4 ... patria o muerte
 2. 2.
  (bkz: ahmet türk)
  4 ... minder amiri
 3. 3.
  (bkz: turkiye de kurt olmak/#3675220)

  bu entry deki farkları ayırt edebiliyorsa, sözüne kıymet verilecek, tartışılacak, adam yerine konacaktır. mantıklı insanlar doğrular karşısında ikna olacaktır. ama değilse, karşısında çok kişiyi bulacaktır...
  1 -1 ... merdumgiriz
 4. 4.
  çoğu yerde doğru düşünen türktür. kürtler malesef toplumda ikinci sınıf vatandaş kategorisine konulduğu zamanlar olmuştur. batı modernleşirken avrupalaşırken, üniversiteler hastaneler açılırken doğuya karakollar açılmıştır.
  4 ... exelance
 5. 5.
  yanılan ve yanıltandır. bu ülkede kürt olduğu için okula sokulmayan, işe alınmayan var mı?
  ortada bir haksızlık varsa bu kendi kendine yapılan bir haksızlıktır. kürt diye ayırdığımız esmer tenli kardeşim 10 çocuk yapar, beş dönüm tarlayla bu 10 çocuğa bakmaya çalışırsa ve buna haksızlık derse ben kızarım buna.
  sonra tutar benim köyümde imkan yok derse ankara'nın 60 km batısındaki bir köyde anneanemin köyünde evlerde su olmadığını, 65 yaşındaki kadının ellerinde güğümlerle metrelerce uzaktaki çeşmeden su getirdiğini gösterir bu sadece sana özel bir durum değil diye gösteririm.

  bir zamanlar bizle beraber çalışan bingöllü bir çalışanımız vardı ve az çok merkalıydı yeniliklere bu nedir nasıl birşeydir sürekli soruşturur.30 yaşında 5 çocuklu ve hala da devam etme niyetinde. 3 sene sonunda derdimi anlatabildim anca. ve giderken ne demek istediğimi çok iyi anladığını da söylemişti. o 5-6 çocuk yapıp onları okutamadıkça onun çocukları da onun yaşadıklarını yaşamaya mecburdu.

  diğer -terör ve askeri- meseleleri açmayalım onların altında bambaşka nedenler, bambaşka işler var.
  7 -4 ... xargn
 6. 6.
  Kürtlerin tamamını aynı kefeye koyarak yorum yapma durumudur.Tanıdığım Kürtlerin niceleri Türküm diyen insanlardan daha fazla ilim irfan bilen ufku geniş insanlardır kendilerine Kürtüm demekten ziyade T.C nde yaşıyan bir adem evladıyım diyebilen insanlardır..Kürtlerin hepsi mi aynıdır elbetteki hayır fakat ayrımını yapmak önemlidir.Her Türk iyidir diyemediğimiz gibi her kürt de kötüdür diyemeyiz.
  -1 ... banayazaroldediler
 7. 7.
  hep ona buna haksizlik yapildigini dusunurse, sonunda kimse ulan bu turk cok iyi niyetli, hadi barisi saglayalim, huzuru bulalim demez. baya baya enayi yerine koyarlar, iyi niyetini suistimal ederler, enseye saplak gote parmak muhabbetine baslarlar. ozel olarak kimseye haksizlik yapilmiyor, guneydogu da yasayan bir grup insan egitimsizlikten kaynaklanan salakliklarindan oturu hepimizin minakoyuyor. onlarin egitimsiz olmasi ise hepimizin sucu. ondan baska, mukemmel ortamlarda buyuyen, super egitim alan gotler yok mudur? alasina kadar vardir? asil suclu onlardir.

  turklere haksizlik yapildigini dusunen kurt ciksin bir defa da.
  turklere haksizlik yapildigini dusunen ermeni ciksin bir kez.
  turklere haksizlik yapildigini dusunen bir guney koreli ciksin.
  turklere haksizlik yapildigini dusunen bir arap ciksin.

  yok mina koyim, cikmiyor iste. hep biz baskasinin got sevdasini dusluyoruz. kendi sorunlarimizi kendimizden baska herkes cozdu.
  2 -1 ... aynadaki adam
 8. 8.
  kendi türk kimliğiyle sorunu olan, atatürkün kurduğu sistemle sorunu olan ,sanki 11 eylül 1980 e kadar herşey sorunsuzmuş gibi , her sorunu 12 eylüle kitleyip halkın her türlü cahil cühelaca tercihinin faturasını askerlere çıkarıp vatandaş olarak kendini temize çıkaran türk tipidir.

  bunlar kendine aydın diyen , daha kendi kimliğini tanımayan cahil insanlardır. bulundukları ortamlarda çok kürt olduğu için asimile olmuşlardır. ortamları gereği bonus toplamak için kendi halkına bok atıp kürtleri göklere çıkarırlar.
  1 -1 ... eabi
 9. 9.
  doğu ve güneydoğuda kaçakçılıktan geçinen aşiret ağalarının derebeylikleri yüzünden, devlet osmanlıdan beri hiç bir zaman bölgeye tam hakim olamamış sürekli şehit verilmiştir o bölgede.(kaçakçılıktan avantasını alan bürokratları yüzünden) 1930 larda da bugunkü kadar şehit veriyorduk, bilmeyen açsın general cemal madanoğlunun anılarını okusun. devlet türk kürt diye bakmaz , kendine arıza çıkaran herkesi sindirmeye bakar, kürtleri asıl ezen milletvekili yapıp dokunulmazlık zırhı verdikleri kendi ağalarıdır. devletin aczi feodaliteyi, ağaları ezememesidir. kendi halkına bok atıp kürtleri göklere çıkaran , çakma aydınlar önce açsın kendi kültürünü geçmişini öğrensin.
  1 ... eabi
 10. 10.
  karşılıklı haksızlık yapıldığını iddia eden insandır. kimin kime ne yaptığı bi noktadan sonra hiç önemli değildir çünkü olay kısır döngü olmuştur artık. iki tarafta sütten çıkmış ak kaşık değildir.
  1 ... bimelekimben