1. .
  türkiye'de yaşayan tüm unsurlar türkiye cumhuriyeti'ne tabidir. imtiyazlar istemek ayrımcılıktır.

  türkiye cumhuriyeti'nde resmi dil türkçe'dir.

  tıpkı fransa'da fransızca, ingiltere'de ingilizce, almanya'da almanca olması gibi. Devletin dili bellidir. milli eğitim bakanlığı içerisinde başka bir dille eğitim söz konusu olamaz. özel teşebbüs bu işe bakabilir. bunun dışında talep edildiği üzere anayasada ikinci bir dil tanımlanamaz !

  haklara gelince. bütün etnik ve dini unsurların da hakları lozan'da söke söke alınmıştır. söke söke alınan en önemli hak hürriyettir ! türkiye cumhuriyeti barındırdığı etnik ve dini unsurlara hürriyeti vermiştir !
  2 -1 ... onurkul
 2. .
  Kürtlere haklarını vermeyi?

  Neyin hakkı.

  Anadilde eğitim hakkı mı? (gerizekalılara belirtme Anadil eğitim hakkıyla anadilde eğitim hakkı farklıdır. Anadil eğitim hakkı zaten türkiye'de vardır, devlet eliyle olmak da zorunda değildir.)

  Bunun pratiğinde ne olacağına bakılır çözümleme yapılır ve Bu hak denilen saçmalamanın doğuracağı sonuçların toplumu bölük pörçük edeceği görülür.

  istanbul'un ortasında aynı apartmanda yaşayan iki çocuk düşünün. Birlikte top oynayan.

  Sabah giyiniyorlar okula diye çıkıyorlar.

  birisi Kürtçe eğitim yapan haliyle kürt okuluna gidiyor diğer Türk okuluna.

  biri Kürt öğretmen tarafından eğitiliyor, diğeri Türk öğretmen tarafından.

  bu çocuklar aynı sırayı neden paylaşamadıklarını sorunca, siz farklısınız, senin anadilin kürtçe yavrum mu diyeceksiniz?

  şehrin göbeğinde kendi feodal kültürünüzü devam ettirerek içinize kapalı bir komunite mi oluşturacaksınız?

  isteseniz de istemeseniz de kabullenmeniz gereken bir şey var Kendi iyiliğiniz için toplumun çoğunluğuna bu şekilde kamusal alanlarda uymak zorundasınız.

  yapacak bir şey yok.

  Kaldı ki bu sadece etnik sorunla da kalmaz, yarın birgün çıkar şiisi şii okulu ister sünnisi sünni okulu.

  Siz anadan doğma kürtseniz onlar da anadan doğma şii, sünni onların da hakları var kendi kültürlerini yaşatma konusunda.

  ama hiçbirinizi böyle bir hakkı yok çünkü kimse Türk devletinin huzurunu bozacak şeyleri istemeye hakkı yok. gidin kurun kürdistanınızı orada kürçe eğitim mi kürtçeyle eğitim mi ne halt yapacaksanız yapın.

  aksi halde benim kanımın suladığı topraklarda sizin kafanıza göre takılmanıza kimse izin vermez.

  kurtuluş savaşında birlikte savaştık geyiklerini de bırakın, osmanlı ordusunda da 18.yy a kadar askerlik yapmadınız, ondan önce de paralı eşkıyalıkla Şafii Soyunuzun Alevi-şii Türkmenlere neler yaptığını iyi biliyoruz.
  3 -1 ... selim pusat