1. 1.
  türk milletinin ortak duygusudur.

  ekleme: üzerinde çok da tartışılmaması gereken bir durum, illa sevmemiz mi lazım, bıkamaz mıyız? insanlar kendini buna mı zorluyor sizce? neden bu kendini kabul ettirme çabası? zaten türk milletini bıktıran da bu değil mi! trafikten de bıktık, enflasyondan da bıktık, kötü olan şeylerden insanlar bıkar!

  ekleme2:ezberden yazanlar aynen devam, olayın ne olduğunu anlamamışsınız daha.

  ekleme3:burdan başlığı açana sesleniyorum, neden arkasında durmayacağın başlığı açıyorsun? madem açtın adam ol da arkasında dur!
  37 -43 ... ifrit
 2. 2.
  bir kürt olmadığım halde beni bile oldukça üzmeye yeten eylemdir. bu şekilde yapılan bir genelleme oldukça yanlıştır.
  17 -18 ... a nick
 3. 3.
  barzaninin iki de bir vır vır vır ötmesi bir yana turkmenler turkiye ye diye çemkirmesiyle pek çoğumuzun içine girdiği halet i ruhiyedir.

  kalıcı çözüm için;

  (bkz: nüfus mübadelesi)
  13 -17 ... sirin baba
 4. 4.
  kendine türküm demeyenlerden, diyemeyenlerden bıkmaktır.
  9 -13 ... eternal moonlight of autumn
 5. 5.
  italyan gelin vakasında "bir insanın yaptığı bütün Türklere mal edilemez" diyenlerin, birkac kürt vatandaşının yaptığı şeyi de tüm kürt halkına mal etmesi sonucu söylenebilecek cümle. genelleme yapılmamalıdır. her milletin ya da milliyetin iyi ve kötüleri vardır. tıpkı bizim milletimizin * olduğu gibi.
  13 -5 ... anyon
 6. 6.
  bir türk olarak, üzüntüyle karşıladığım anlamsız bir provakator başlık..
  nedir kürtlerden bıkmak? kurtuluş savaşı'nda şehit olmuş kürtlerin torunlarından mı bıkmak, yoksa dünyadan haberi olmayan köyde yaşayan birine, ermenilerin kurduğu pkk'yı mı yıkmak?

  (bkz: genellemecilerden bıkmak)
  6 -5 ... pablo escobar
 7. 7.
  aslında gerçekte hiç de var olmayan durumdur . kürtler derken hangi kürtlerden bahsedildiği önemlidir ; zira bir insandan bıkma nedeninin o insanın ırkı değil de aşağılık niteliklere sahip bir insan olması gerekir . sahtekar ve düzenbazların kürdü lazı gürcüsü olmaz . Mesela Türkiye ' yi yöneten insanların , kendilerinde bıkmayı gerektirecek birçok niteliğe sahip oldukları bir gerçektir . bu başlık aslında akp den ve onun yaltakçılarından bıkmak olarak düzenlenmeliydi .
  3 -2 ... iskelealabanda
 8. 8.
  kaldırım kenarı parasız otoparktan para alan kürde kızdıktan sonra, malatya iskenderun tunceli van dolaylarından geçen bir gazze duvarı hayal edip tüm kürtleri onun ötesine tehcir edecek kadar bıkkınlık dolu bi aşkla bu vatana bağlı bir bireyin; kan, gözyaşı, şehit ve pkk renkli gözyaşıyla yoğrulmuş öf be ve belki de küfür ve katliam dolu hissi.
  (bkz: imagine)
  (bkz: babylon)
  4 -6 ... freud
 9. 9.
  evet bıktık.
  bıkılan bir şey var hatta çok şey var.

  benim gibi düşünmeyen, benim gibi olmayan, hatta daha da ileri götürüp aynı toprağı paylaştığın sırf farklı ırktan olduğu için, aralarında sütü bozuklar çıktığından dolayı hepsini aynı kefeye koymandan bıktık. sen ve senin gibilerden bıktık.

  sorunların çözülmesine yardım etmediğin gibi bir de köstek olmandan bıktık.
  5 -5 ... klorlu su boregi
 10. 10.
  (bkz: kürtlerden bikmak)
  (bkz: alevilerden bikmak)
  (bkz: yahudilerden bikmak)
  (bkz: ermenilerden bikmak)

  su güzel ülkemde o kadar cok bikilacak insan var ki, hepsini gruplara bölesim geliyor. söyle bir ayiralim, bölelim insanlari da kategorize edelim de agiz tadiyla bikalim. ben de biktim fasist demekten. (bkz: fasistlerden bikmak) su lafi söyleyene anca sus da adam sansinlar denir baska da bisi denmez.
  2 -4 ... lionheart