1. 1.
  tüm manevi gücünü kürtlerden alan bölücü terör örgütü pkk nın düşeceği durumdur.

  kürtler bir atsa bu örgütü yakalarından, got gibi ortada kalacaklardır. zannımca çok sinirlenir, saldırganlaşır ve yok olur giderler kısa sürede.
  ... gemek
 2. 2.
  Pkk tüm manevi gücünü kürtlerden almaz. Akepenin verdiği desteği kimseden almamıştır.
  1 ... 0game
 3. 3.
  pkk, devletin kürtlere uyguladığı asimilasyon, yok sayma, inkar, hapislere atma, işkence, sürgün ve katliamlarına tepki olarak ortaya çıkmış bir direniş örgütüdür.

  pkk olduğu için devlet bunları yapmadı, devlet zulmettiği için pkk ortaya çıktı. bu yüzden pkkyi devre dışı bırakacak olay, kürtlerin sırt çevirmesi değil, devletin kürtler üzerinden uyguladığı tüm baskıları en ufak noktasına kadar bırakmasıdır. aksi halde pkk gider başka bir yapı gelir. zira şiddet şiddeti doğurur diye çok net bir genel-geçer kural vardır. unutmayın ki, pkk türkiye cumhuriyetindeki 29. isyan hareketidir. daha önce şiddet ile 28 isyan bastırılsa da 29. nun meydana gelmesini engelleyememiş devlet.

  ve einstein amcamızın dediği gibi '' aynı yöntemi deneyip farklı sonuç beklemek sadece aptalların işidir'' sorun devlet kaynaklı, olayı sanki kürtlerden kaynaklanıyormuş gibi bir algı haline getirirseniz çözüme büyük bir engel çıkarmış olursunuz. sorunun kaynağı devlettir, onun üzerinden çözüm üretmemiz gerekir.
  1 -1 ... mudur mudur mudur