1. 1.
  cahilce bir soru zira geçmişte kürtleri azınlık olarak tanımlamak devletin politikasına aykırı bir durumdu netekim o şekilde tanımlanması durumunda lozanda azınlıklara tanınan hak ve garantilerden faydalandırılmak zorunda kalınacaklardı. bu nedenle devlet bir kaç on yıl öncesine kadar politika olarak kürtlerin varlığını reddetme yoluna başvurmayı kendisine bir çözüm olarak görmüştü.
  3 ... mavraci
 2. 2.
  Lozan anlaşmasına göre kürtler azınlık değildir türk milletinin asli unsurudur eğer kürtler azınlıksa ermeni ve rum cemaatlerinin anadilde eğitim hakkından da yararlanması gerekir.
  ... shizi
 3. 3.
  Buradaki soru "azınlık" kelimesinin teknik anlamda ne ifade ettiğinden ziyade Kürtler niye Türklere göre azınlıkta kaldıkları halde sürekli bir şeyler talep ediyorlar, az sayıda oldukları için susup oturmaları gerekir manasında sanırım.

  Türkiye'de azınlıkta olabilirler ama civar ülkelerdeki ve Avrupa'daki Kürtlerle sürekli etkileşim halindeler; iran Kürdistan Bölgesel Kürt Yönetimi, AKP'nin zamanındaki açılım politikaları, IŞID'a karşı verdikleri mücadele ve bu yüzden ABD'de aldıkları destek, bütün bunlar milliyetçilik ruhunun uyanmasına neden oldu. En azından böyle bir giriş yapılabilir bu konuya.
  1 -1 ... asuregibisurat
 4. 4.
  Onlara reddedemeyecekleri bir teklif yapacağız.
  -1 ... alpertunna
 5. 5.
  azınlık olmadıklarını da kabullenmiyorlarki. arazi veriyorsun buni kim ekecak, ev veriyon su parasi elenktrik parasi, memur yapıyon dövlet bize bakmiıy. köküne kibrit suyu.
  ... monroe