1. 1.
  ''sayın'' asil ırkın mensupları sorsunlar kendilerine. kürtler neden isyan etti? aslında cevap belli.
  1 -17 ... philosophia19
 2. 2.
  Kürtlerin bulunduğu topraklar orta doğu'nun en verimli toprakları. Petrollere yakınlar. Kürtler dağa çıkmasa, pkk olmasa türkiye bu jeopolitik konum ve nüfus ile bir ingiltere, fransa olmaya adaydı. 30 yıldır teröre kaç trilyon lira harcandı biliyor musun hewalos? Türkiye niye gelişemedi?
  Eğer pkk olmasaydı türk-kürt şimdi o pkk ya harcanan parayı bölüşüp krallar gibi yaşıyorduk.


  Orta doğunun yeni haritası çizilirken kürtlere devlet verilemez miydi sanıyorsunuz? isteseler öyle güzel verirlerdi ki. Suriye, ırak, iran, türkiye arasında böldüler kürtleri ki kimse belini doğrultamasın.

  Ve doğrultamadık.
  14 -1 ... ayri sigaralar ayni acilar
 3. 3.
  demekqraşiq haklarıni aramax için.

  şaka şaka, daha fazla öşek buluruz diye.
  9 -3 ... huseyinihalatsiz
 4. 4.
  bu duruma genelde rahatın fazla batması denildiğini duymuştum.
  ... aphophiss
 5. 5.
  bir halkın dilini, kültürünü yasaklayıp, o halkın çocuklarına yıllarca '' ne mutlu türküm diyene '' dedirttiniz. çocuklarını cezaevlerine attırdınız. bok yedirttiniz, işkenceler yaptınız. katlettiniz!
  6 -20 ... philosophia19
 6. 6.
  abd , israil ve ermenilerin gazına geldiler.
  2 ... i ll follow my fucking dreams
 7. 7.
  şehir hayati onlara uymadi, doğal hayatlarına dönmek istediler. şaka bir yana şöyle yaptiniz böyle yaptiniz diyen aptala sesleniyorum, bunlari hep sizi kışkırtmak için yaptılar başardılarda. ama sen okadar malsın ki bunu göremeyip hıncını g.doğuyu hayatında görmemiş 20 yaşındaki delikanlilardan çıkarmaya kalktın. kaybedilmiş haklarımı geri kazaniyorum sanarken aslında israil ve abdye köpeklik yaptın. hayalini kurduğun kürdistan denen boktan yerin aslında yahudiler için vaad edilmiş topraklar olduğunu bilmeden devlet kuruyorum zannediyorsun. eyy mal müslümanim deyip yahudiye köpeklik yapiyorsun, kendini kürt gibi gösteren ermenilerin gazina gelip kendini bir bok zannediyorsun. dış ülkeler size gerçekten acıdığı için mi yardım ediyor zannediyorsun. ok yaydan çıktı artık dönüş yok, yıllarca sizin kahpeliğinize şahit olduk, şimdi sizde bizim gazabimiza şahit olacaksiniz.
  3 -3 ... mecburi istikamet
 8. 8.
  Ne için mi? Cevap adında gizli. Kürdistan işçi partisi. Şimdi ortalıkta Kürdistan da olmadığı için, bir tane kurmaya çıktılar işte. Ne diye çıkacaklar.
  -1 ... azmhyr
 9. 9.
  biri de cikip dememis ki bunun temellerini mustafa kemal atti. sen o kadar ileri goruslu ol ama bunlari hesap edemeyip birilerinin ustune bomba yagdir, sonraki yillarda da bunu iyice besleyecek seylere imza atsin birileri, ondan sonra yillarca ugrasacagimiz kocaman bir belamiz olsun.

  kimse durduk yere daga cikmaz. acip okuyun arastirin buralarda laf yaristirmak size bir sey kazandirmaz. kürt degiliz diye empatiden de yoksun olacagiz diye bir sey yok.
  2 -3 ... venus bella
 10. 10.
  (bkz: zılgıt çekerken detone olunca dağa çıkan kürt)
  1 ... cold man