bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  imanmetrele bakmak gerek. Lan öyle şey mi olur adamına göre değişir.
  4 ... ivmurat
 2. 2.
  benim yorumum (kendi çapımda gözlemlerim) kürtler daha müslüman. müslüman gibi yaşıyorlar daha doğrusu, ibadetlerini aksatmıyorlar, etik kurallarına da saygılılar ve diğer dinlerle daha hoşgörülü bir haldeler. biz türkler kültürel erezyondan mıdır yoksa kapitalizm ve tüketim kültüründen midir hem ahlaki, hem dini hem de kültürel herşeyimizi yitirdik sayılır.
  ... catwalkingdom
 3. 3.
  Tabiikide selahattin eyyubinin torunlari olan kurtler daha dindardir.
  2 -1 ... inzaghigi
 4. 4.
  Batıyı çıkarırsanız geriye ic anadolu kalır ve orası da malum yani herkes biliyor ne olduğunu. Sonuç kürtler daha müslüman olmuş oluyor.
  ... awestada oturan adam
 5. 5.
  müslümanlığın azı çoğu olmaz (bkz: takva)nın derecesi olur.
  bu bağlamda bir değerlendirme yapılabilir lakin bunu ne maksatla yapacağız.
  bu tür karşılaştırmaların olumlu ne gibi sonuçları olabilir ona bakmak lazım.
  kaliteli müslüman bu yaklaşımların faraziye olduğunu bilir. müslüman, insanlar-toplumlar arasında muhabbeti dostlukları çoğaltmaya bakar.
  takva sahibi müslüman nefsin ve şeytanın zararlarına karşı uyanık olur.
  1 ... redrack
 6. 6.
  kürtlerdir. kürt coğrafyasında yaşayanlar bilir.
  1 -1 ... realist yaklasimci yazar
 7. 7.
  Sonucunu ancak cenabı mevlanın bildiği, en saçma karşılaştırmalardan biridir. O coğrafyayı anlatan, turan dursun'un kulleteyn kitabının okunmasını salık veririm.
  1 ... ayazhan
 8. 8.
  al birini vur ötekine.
  zaten ikisi de adam gibi müslüman olsaydı, bugün dünyanın hakim güçleri "bunlar allah tan korkuyorlar "deyip ilişmezlerdi ve ikisini birbirine kırdırmazdı.
  2 ... kepler22b
 9. 9.
  kimin daha musluman, kimin daha kafir olduğunun bir önemi yok. sorun ikisinin de musluman olması ve birbirlerini ile savaş halinde olmasıdır. allahtan muslumaniz.
  1 ... modernproudhon
 10. 10.
  bizim kürtler hep bundan dert yanarlar bizi dinle kandıriyorlar diye haklı olarak bediuzzaman vs fethullah gülen gibi bir kıyaslama yinede genelemeye vurmayın sağlam imanli olanlar gördüm kürt de türk de.
  1 ... nemrud