1. 1.
  Kendi isteği ile en çok para kazanacağı işlerden birini yapmayı reddeden doktordur.

  Birebir şahit oldum.
  2 -2 ... serdarsl06
 2. 2.
  Aferin
  Akıllı adam, helal olsun.
  2 -6 ... vatanseverterrorist
 3. 3.
  Helal olsun katil olmayı reddeden doktordur.
  3 -2 ... bexdever
 4. 4.
  Helal mi olsun? Çok ilginç. Tecavüz mağdurlarını veya evlilik dışı ilişkiden doğan şanssız çocukları düşünmeden, sadece anlamsız öfkenizden ötürü yaptığınız yorumlar bunlar. Doktor Katil falan da olmuyor ayrıca, sizin dininiz bile 4 aydan öncekini insandan saymıyor.
  Küretaj ülkemizde 10 haftaya kadar yasal. Fakat yaptıracak kadınların araştırmasını iyi yapması gerek çünkü endometriumun bazal tabakasına zarar verilirse rahimde yapışıklıklar oluşabiliyor. Ve daha sonra çocuğu olamayabiliyor kadının. Merdiven altından uzak durmak gerek.
  Ve bunu yapmayan doktorun da kendi tercihi ve kendi anlamsız duyar kasmasıdır. Bence yanlış. Doktorlar ne kimsenin cinsel yaşamına karışabilir ne de aile hayatına. Herkes işini yapmalı.

  Edit: boş yapmayın bebeğin kalbi 6.haftada ancak tamamlanıyor, o sırada ise transvajinal ultrasonla ancak duyulabiliyor. O sırada fetüs bile değil embriyo kendisi. Değersiz, öldürün demiyor kimse. Ama mecburiyet olan durumlar oluyor.
  Ve bir doktor işini yaparken kendi duygularını değil hastasının duygularını önemsemeli.
  11 -10 ... hannah mckay
 5. 5.
  Sen yapmazsan ya başka doktora gider ya da merdiven altı yerlere o daha mı iyi.

  Baştan bunlari bilerek doktor oluyorsunuz madem bu kadar ahlakci takiliyorsunuz kadın doğum bransini secmeseydiniz. Kürtaj da var evlilik dışı ilişkiye giren de var hpv de var AIDS de var.
  6 -5 ... sweet but psycho
 6. 6.
  Rahmetli sayın doktor ilhan bostandır. Kendisine annesi söylemiş sen can veren olacaksın can alan değil diye. Asla kürtaj yapmaz bunu teklif eden hastaları da muayene etmezmiş.
  2 -4 ... vmpangea
 7. 7.
  Ister 10 haftalık olsun ister 6 aylık o bir can dır. Bir aylık bebeğin kalp atışını dinlediniz mi hic. At koşturur gibi. Nasıl hızlı. Belki dakika da 100 den fazla. Sen onu bir aletle parca sokup, koparıyorsun hayattan. Herkes ne yaşıyorsa bilinçli yaşayacak, günahına da sevabına da sahip çıkacak. Doktor için bir tercihtir.
  2 -5 ... giden gider
 8. 8.
  akpye oy vermiştir.
  1 -3 ... muhittin dayi
 9. 9.
  Duygusunu ve inançlarını mesleğine karıştırmış olan doktordur.

  Tıbbı ve kanuni olarak kürtaj olma sınırını geçmeden, o makul zaman zarfında hamileliği sonuçlandırmak isteyen bireyin kürtajını yapmalıdır.
  Özel hayatı, günahı, sevabı kişiyi ilgilendirir, hekimin bu karara müdahale etme lüksü yoktur, olmamalıdır.

  Bir kamu spotu olara da şu cümle bir kenarda dursun tabii ki;
  Kürtaj, gebelikten korunma yöntemi değildir.
  Bedensel ve ruhsal bir çok olumsuzluğa neden olur.
  Hatta aklınızı başınıza alın!
  8 -3 ... zeytinyagli dolma kalem
 10. 10.
  Katil olmak istemiyordur.
  4 -6 ... kemalist tokatlayan