1. 1.
  kürtaj herşeyden önce bir cinayettir ve kesinlikle bu yasal ölümlere dur denilmelidir. yüce türk milleti bu kürtaj illetinden bir an önce kurtulmalıdır. kendi isteğiyle kürtaj yapanlar cezalandırılmalı, bu işi yapan doktorlar meslekten men edilmelidir. yoksa yakın bir gelecekte ülkemizin nüfus dengesi aleyhimize değişecektir. bunun önüne geçmek ve daha doğmamış el kadar bebelerin ölmesine dur demek adına bu illet yasaklanmalıdır.
  #7769498 :)
 2. 2.
  (bkz: hasssikome)
  #7769559 :)
 3. 3.
  bebeğin doğumuna 3 ay kala kesinlikle yasaklanması gerekir.6 aydan sonra bebek sinir sisteminin oluşmasıyla tam olarak insan olur yine de aldırabilir demek yanlıştır o aya kadar aklı nerdeymiş diye sorulur.ilk üç ay kürtaj isteğe bağlı olmalıdır.3-6 aylar arası bazı özel şartlar konulabilir ancak yine bu noktada karar doğuranın olmalıdır.
  #7769575 :)
 4. 4.
  o canlı henüz * olmadığından gerekli değildir. el kadar olduğunda kürtaj zaten yasaktır.
  #7769617 :)
 5. 5.
  kürtaj bu milletin iç değerlerine konulmuş bir dinamittir. şöyleki aileler artık bakamama korkusuyla çocuklarını katledebilmektedir. bu da aleyhimize bir nufus dengesizliğine sebeb olmaktadır. yüce türk milleti hep çok olmasıyla övünmüştür ve bu özelliği sayesinde bir çok savaştan zaferle çıkmıştır. özet olarak kürtaj bir çok ülkede yasaklanmıştır ve bizim ülkemizdede yasaklanmalıdır.
  #7769646 :)
 6. 6.
  genç türkiye cumhuriyeti'nin en önemli meselelerinden biridir. ırkımızın genç ve dinamik yapısının bozulmaması, ordumuza nefer sağlama adına kürtajın önüne geçilmeli, türk ırkının nüfüsen artması teşvik edilmelidir.

  türk ırkının nüfusunun artmasının ekonomik açıdan fena bir sonuç doğuracağını söyleyenler olacaktır. ama bilinmelidir ki hayata sadece ekonomi gözlüğüyle bakmak, karın doyurmak için yaşamakla eşdeğerdir. insanı hayvandan ayıran en büyük özelliği de karnını doyurmak için değil, inandığı şeyler uğrunda yaşamasıdır.
  #7769659 :)
 7. 7.
  Çocuğun bir engeli varsa veya istenmeyen bir çocuksa doğurup çocuğa hayatı zindana çevirmek yersizdir.
  istenmiyorsa fazla büyümeden alınmalıdır.
  Fakat en iyisi korunarak bunlara tamamen dur demektir.
  #7769660 :)
 8. 8.
  doğum kontrol haplarının, kondomların ve spirallerin bile yüzde yüz istenmeyen gebeliklere engel olamadığını bilmeyenlerin istediği yasaktır. bugün evlilik dışı çocukların yanı sıra evlilik sırasında da istenmeyen gebelikler oluşmaktadır. bilinçsizce tavşan gibi üremenin, kalitesiz bireylerin çoğaldığı bir toplumun vatana millete yarardan çok zararı olur. ülkenin ekonomik olarak refah seviyesini bile bile nasıl çok sayıda çocuk yapılması istenir? veyahut insanlar sevişmesinde hayvanlara mı tecavüz etsin?
  #7769718 :)
 9. 9.
  başlığı açanın mantığına göre,

  a) tecavüze uğrayan kızların da, tecavüzcülerinden hamile kalıp çocuğunu doğurmasının da normal karşılanmasıdır çünkü kürtaj yasaktır! *
  b) aile faciyasına yol açcabilecek, kurşunların havada uçuşacağı hem anne, hem baba adayı, hem iki taraftan aile fertlerinin ölümüne yol açabilecek bir durumun normal karşılanmasıdır *
  c)bakılamayacak çocuklar dünyaya getirip, bozuk psikolojilerle büyüyen çocuğun gelecekte büyük olasılıkla, tinerci, kapkaçcı vs. olmasının normal karşılanmasıdır. vs. vs.
  #7769956 :)
 10. 10.
  bir çeşit yasal cinayettir. yasaklanması gerekmez. sınırlarını iyi çizmek gerekir. mesela bosna katliamında sırpların erkekleri öldürüp tecavüz ettiği kadınlardan doğan bir çok bebek vardır. anneleri tarafından terk edilmiş ve sahipsiz kalmışlardır. bu şekilde bir çocuk olmayı kim ister? topluma ne gibi bir faydaları olur?

  benim açımdan anne-babası belirli ve suç oluşturmayan bir birliktelikten olan, sağlığı yerinde her bebek doğumu hakeder. tam hatırlamıyorum ama kanunen isteğe göre 11 haftalık veya suç olan fiillerden olan çocuklarla sağlık problemi olanlar 20. haftaya kadar kürtaj yapılabiliyor.
  #7770086 :)
 11. 11.
  nüfus dengesinden ziyade insan hakları adına yasaklanması gerekendir.
  #7770094 :)
 12. 12.
  canlıların en şereflisi insanın öldürülmesi ise durum, kürtaj elbette yasaklanmalıdır. çocuk rahme düştüğünden itibaren artık bir bireydir. onun da ruhu vardır.

  günümüzde korunma yolları ve bu yollara ulaşmak bu kadar kolayken bu bebeklerin öldürülmesi ise cinayettir denilebilir. çünkü bir canlının hayat hakkı elinden alınmış oluyor. bu 1 yaşında veya 50 yaşında bir insan olmuş fark eder mi?
  #7777808 :)
 13. 13.
  barış, eşitlik ve adalet (solocu) yanlılarının bir canlının hayatı mevzu bahis olmasına rağmen ilginç bir şekilde karşı çıkmadıkları yegane konulardandır kürtaj. neye yormalı acep
  #7777912 :)
 14. 14.
  (bkz: tarla benim belletirim vajina benim elletirim)
  #15609106 :)
 15. 15.
  olması gerekendir. 21. yüzyılda doğum kontrolün bu kadar ilerlediği bir zamanda artık çocuk katliamı yapılmamalı. önceden önlemi alınıp sonra cinsel ilişkiye girilmeli.
  #15609141 :)
 16. 16.
  kürtajın on haftaya kadar yasal sınırı vardır * ayrıca sakat veya özür bulunan cenin'in bilindiği halde doğumuna izin vermek o hayatı yaşamasına izin vermek pek iç açıcı değildir, anne baba hayatını kaybettikten sonra kimsesiz kalan zeka özürlü veya hayatını tek başına sürdüremeyecek olan çocuğun daha fena bir hayat yaşamasını isteyen buyursun kürtajı tamamen yasaklasın.

  herkes başbakan ve çevresi gibi multimilyoner hayat yaşamıyor; hayat kolay değil ve ebeveynini kaybeden özürlü çocukların düştüğü durumları yazmaya gerek yok, kimsesiz kalan çocuğun hayatı boyunca bakımını karşılayacak parayı herkes karşılayamıyor.


  başbakan kürtaj serbest olsun deseydi şimdiki karşı olanların alayı serbest olsun derdi.. olayı kesip atması yanlışlarının üzerine yanlış eklemekten başka bir şey değildir, ülkede terör ve şiddet mağduru kadın ölümleri varken vicdan yok! ama daha doğmamış çocuk için vicdan var, samimi değildir.
  #15609285 :)
 17. 17.
  kürtajı doğum kontrol yöntemi haline getirenler ancak ve ancak o.ospu çocuklarıdır.
  #15609308 :)
 18. 18.
  çok saçma.
  #15609318 :)
 19. 19.
  jinekologların tam gaz destekledikleri olaydır.

  kürtaj yasaklanınca fiyatı 5 katına çıkacak ve jinekologlar paranın amına koymaya devam edecektir.
  #15646559 :)
 20. 20.
  kürtaj cinayet ise dışarıya boşalmak soykırımdır.
  #15646751 :)
 21. 21.
  ekonomik ve siyasi gerçekler Türkiye'nin yıkılışa sürüklendiğini gösterirken Bizans'ın yıkılış zamanı meleklerin cinsiyetinden bahsetmesi gibi gerçekleri örtmek için ortaya atılmış tartışma konusudur. Böyle gündem değiştirme çabalarını ciddiye alıp tartışmaya bile lüzum görmemek lazımdır.
  #15646757 :)
 22. 22.
  gerekli değildir. sinir sistemi oluşmamış bir hücre yığınında bahsediyorsunuz. sadece ve sadece hücre yığını. kanserli hücre gibi kısaca.
  #15646781 :)
 23. 23.
  kürtajı yasaklamak ülkedeki sorunlara çözüm getirmeyeceğinden nötr bir durumdur. gerekliliği ya da gereksizliği tartışılacak bir konu değildir. kürtaj kanunen yasak olsa dahi insanlar yine bir şekilde kürtaja yöneleceklerdir. çalışanlarımız paragöz, aklına estikçe çocuk yapanlarımız bol olduğu sürece bu süreç aynen devam edecektir. ha 3 liraya değil, 10 liraya yaparlar ama sanmayın ki yasaklandığı an kimse kürtaj yaptırmasın. kürtaja verecek parası olmayan da doğurur, satar bebeğini. her durumda olan bebeğe olmaktadır, yazıktır.
  #15646831 :)
 24. 24.
  her kürtaj bir uludere ise, her kürtaj devlet eliyle bir katliamdır.
  #15646851 :)
 25. 25.
  yazar arkadaşımız entut için gereklidir. çünkü ona göre hala savaşlar adam sayısıyla kazanılıyordur. nüfus oranlarından, populasyondan, kıt kaynaklardan ve allahın koyduğu düzenin içine çoğalarak nasıl da sıçtığımızdan haberi yoktur. toz pembe bir dünyadadır. adam toplayıp gelince kavgada yenerim dersin ama düşmanın bir silahı hepinizi katletmeye yeter.
  #15646921 :)