bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  kürtaj herşeyden önce bir cinayettir ve kesinlikle bu yasal ölümlere dur denilmelidir. yüce türk milleti bu kürtaj illetinden bir an önce kurtulmalıdır. kendi isteğiyle kürtaj yapanlar cezalandırılmalı, bu işi yapan doktorlar meslekten men edilmelidir. yoksa yakın bir gelecekte ülkemizin nüfus dengesi aleyhimize değişecektir. bunun önüne geçmek ve daha doğmamış el kadar bebelerin ölmesine dur demek adına bu illet yasaklanmalıdır.
  3 -13 ... entut
 2. 2.
  (bkz: hasssikome)
  2 ... kalbini de kirarim seni de
 3. 3.
  bebeğin doğumuna 3 ay kala kesinlikle yasaklanması gerekir.6 aydan sonra bebek sinir sisteminin oluşmasıyla tam olarak insan olur yine de aldırabilir demek yanlıştır o aya kadar aklı nerdeymiş diye sorulur.ilk üç ay kürtaj isteğe bağlı olmalıdır.3-6 aylar arası bazı özel şartlar konulabilir ancak yine bu noktada karar doğuranın olmalıdır.
  2 ... tiriclev
 4. 4.
  o canlı henüz * olmadığından gerekli değildir. el kadar olduğunda kürtaj zaten yasaktır.
  3 ... piano black
 5. 5.
  kürtaj bu milletin iç değerlerine konulmuş bir dinamittir. şöyleki aileler artık bakamama korkusuyla çocuklarını katledebilmektedir. bu da aleyhimize bir nufus dengesizliğine sebeb olmaktadır. yüce türk milleti hep çok olmasıyla övünmüştür ve bu özelliği sayesinde bir çok savaştan zaferle çıkmıştır. özet olarak kürtaj bir çok ülkede yasaklanmıştır ve bizim ülkemizdede yasaklanmalıdır.
  1 -5 ... entut
 6. 6.
  genç türkiye cumhuriyeti'nin en önemli meselelerinden biridir. ırkımızın genç ve dinamik yapısının bozulmaması, ordumuza nefer sağlama adına kürtajın önüne geçilmeli, türk ırkının nüfüsen artması teşvik edilmelidir.

  türk ırkının nüfusunun artmasının ekonomik açıdan fena bir sonuç doğuracağını söyleyenler olacaktır. ama bilinmelidir ki hayata sadece ekonomi gözlüğüyle bakmak, karın doyurmak için yaşamakla eşdeğerdir. insanı hayvandan ayıran en büyük özelliği de karnını doyurmak için değil, inandığı şeyler uğrunda yaşamasıdır.
  -4 ... gokboru
 7. 7.
  Çocuğun bir engeli varsa veya istenmeyen bir çocuksa doğurup çocuğa hayatı zindana çevirmek yersizdir.
  istenmiyorsa fazla büyümeden alınmalıdır.
  Fakat en iyisi korunarak bunlara tamamen dur demektir.
  6 -1 ... simlioje
 8. 8.
  doğum kontrol haplarının, kondomların ve spirallerin bile yüzde yüz istenmeyen gebeliklere engel olamadığını bilmeyenlerin istediği yasaktır. bugün evlilik dışı çocukların yanı sıra evlilik sırasında da istenmeyen gebelikler oluşmaktadır. bilinçsizce tavşan gibi üremenin, kalitesiz bireylerin çoğaldığı bir toplumun vatana millete yarardan çok zararı olur. ülkenin ekonomik olarak refah seviyesini bile bile nasıl çok sayıda çocuk yapılması istenir? veyahut insanlar sevişmesinde hayvanlara mı tecavüz etsin?
  2 -1 ... fabala
 9. 9.
  başlığı açanın mantığına göre,

  a) tecavüze uğrayan kızların da, tecavüzcülerinden hamile kalıp çocuğunu doğurmasının da normal karşılanmasıdır çünkü kürtaj yasaktır! *
  b) aile faciyasına yol açcabilecek, kurşunların havada uçuşacağı hem anne, hem baba adayı, hem iki taraftan aile fertlerinin ölümüne yol açabilecek bir durumun normal karşılanmasıdır *
  c)bakılamayacak çocuklar dünyaya getirip, bozuk psikolojilerle büyüyen çocuğun gelecekte büyük olasılıkla, tinerci, kapkaçcı vs. olmasının normal karşılanmasıdır. vs. vs.
  5 ... reflectionofthemirrors
 10. 10.
  bir çeşit yasal cinayettir. yasaklanması gerekmez. sınırlarını iyi çizmek gerekir. mesela bosna katliamında sırpların erkekleri öldürüp tecavüz ettiği kadınlardan doğan bir çok bebek vardır. anneleri tarafından terk edilmiş ve sahipsiz kalmışlardır. bu şekilde bir çocuk olmayı kim ister? topluma ne gibi bir faydaları olur?

  benim açımdan anne-babası belirli ve suç oluşturmayan bir birliktelikten olan, sağlığı yerinde her bebek doğumu hakeder. tam hatırlamıyorum ama kanunen isteğe göre 11 haftalık veya suç olan fiillerden olan çocuklarla sağlık problemi olanlar 20. haftaya kadar kürtaj yapılabiliyor.
  -1 ... rush