1. 1.
  accayip oranda basit ve kalıcı olacak bir öneri vardır...

  hepimizin aklına gelmiştir muhakkak. öncelikle tüm batıya göç etmiş kürt asıllı vatandaşlarımız toplanıp doğu illerimizde inşa edilen * toki menşeyli konutlara yerleştirilceklerdir,konutların etrafına fabrikalar kurulacak, iş imkanları sağlanacak, modern alışveriş merkezleri,oyun parkları teskin edilip sosyal hayat şartları muazzam hale getirilecektir...

  bunu gören diğer kürt vatandaşlarımız da bu bölgelere yerleşme, ikamet etme adına taleplerde bulunacaklardır. onlar da toplu konut idaresinin katkılarıyla süper lüks, kombili, ısıcamlı, laminat parkeli 4+1* evlere kavuşturulacaktır.

  ve projeyi sonlandırmak için yapılacak şirin bir icraat daha kalmaktadır.
  o da; rusya yahut ukraynadan kaçak yollarla temin edilen bir hidrojen bombası* ile bu yerleşkeleri nihayete erdirmektir...

  sonra toki yeni konut projeleriyle yoluna devam edebilir, önceliğin kimde olacağı henüz belli olmasa da türbanlılar, aleviler ya da sayıları az kalmış da olsa rum ve ermeniler için planlamalar başlayabilir akabinde...

  mutlak çözüm son derece basitmiş değil mi dostlarım ?

  düzeltme: açıklamaktan nefret ediyorum ama mecbur kalıyorum çoğu zaman...ben mi ablak yazıyorum yoksa insanlar mi eksik okuyor muallaktayım abiler.

  düzeltme 2: yukarıdaki yazıdan yola çıkarak kürtleri yok etmeyi isteyen fikirler taşıdığımı algılayan varsa ulaşsın bana, renkli televizyon armağan edeceğim...

  (bkz: ironi)
  (bkz: ironiden anlamayan nesle asina degiliz)
  32 -31 ... balyancho
 2. 2.
  1. öncelikle köylüler köy meydanında toplanır.
  2. ellerine ne geçerse tüfek sopa taş ve elfeneri alırlar.
  3. karşıki dağa gece operasyonu düzenlerler.
  4. dönüşte yanlarında hanımlarına göstermek için getirdikleri kurt leşleri artık koyunların güvende olduğunun kanıtıdır.
  14 -15 ... sheriff
 3. 3.
  kurtuluş yok tek başına.
  ya hep beraber ya hiçbirimiz.
  17 -5 ... faun
 4. 4.
  siz bizim kardeşimizsiniz desek yetecekte işte...
  12 -11 ... pantalassa
 5. 5.
  hakkat, olmayan soruna çözüm aramaktır. farklılıklar körüklenmiş, doğu kültüründeki çabuk alınma hissiyatı da buna eklenince, sanki ortada bir sorun varmış gibi gözükmektedir.
  tabi terör, işsizlik, ve yabancı devletlerin gizli servislerinin harcadığı paralarda buna çanak tutmuştur.

  kim ne derse desin. bu ülkede herkesin birbirinden farklı gözüken bazı özellikleri vardır. sorunlar da vardır. bu farklılıkları belirginleştirmek, sadece ülkeye zarar verir.
  ama kimse komşum ahmet abi, arkadaşım kemal, doktor hasan beyle aramı açamaz.
  hayır akşam düğün var gidip halay cekicez davul zurnayla, yarında ahmet abi kafaları cekelim dedi.
  5 -5 ... pilotmont
 6. 6.
  (bkz: demokrasi)
  8 -6 ... filleri kurtaran adam
 7. 7.
  "doğuya aidsli bikaç hatun yollamak."
  36 -41 ... nahil
 8. 8.
  (bkz: ironi bunun neresinde)
  (bkz: ironi yapacagim derken mal olmak)
  (bkz: ironi yaptim bahanesi)
  (bkz: savi tutmayinca ironi yaptim ayagi yapan insan)
  (bkz: sozlukte ironi yasaklansin)
  10 -10 ... vermilion
 9. 9.
  böyle bir sorun varsa da bunun çözümü kesinlikle bu tarafta* değil, tamamen karşı taraftadır. öncelikle şunu çok iyi anlayalımki bu topluluğun sorun olarak telafuz ettiği her istek ayrıcalık taleplerinden başka birşey değildir. şu anda bile basiretsiz hükümetler tarafından dengeleri bozacak şekilde ayrıcalıklarla donatılmış durumda olan bir topluluğun hala konuşmakta, hala ezik edebiyatı yapmakta oluşu, ancak onların münasebetsizliği, topluma saygısızlığı, ruhlarına işlemiş eşkiya kültürü veya apaçık belli ettikleri ve artık şüpheye mahal bırakmayan gerçekleşmesi imkansız amaçlarıyla açıklanabilir. tekrar etmeye gerek varmı bilemiyorum, türkiye bir ulus devlettir, bu ulusun adı türk ulusudur, türkiye'de hangi topluluğa mensup olursanız olun türkçe konuşulur, türkçe yaşanır. işte türkiye'de yaşamanın, türk ulusuna dahil olmanın şartları bunlardır. yok siz sıkıntı yaratmaya devam ederseniz, daha büyük sıkıntılarla pişman edileceğiniz şüphesizdir. bugün türkiye' nin en büyük sermaye sahiplarinden pek çoğu kürttür, herkes aynı kanunlara tabidir ve aynı vatandaşlık statüsündedir, üniversite ve memurluğa giriş herkes için aynı sınavla gerçekleştirilmektedir, çocukları okusun diye adaletsizce çocuk başına para yardımı yapılmaktadır. onca yaptıklarına rağmen toplumda kürtlere karşı hakettikleri dışlama yapılmamaktadır. bu topluluk yıllardır düşman devlet ve örgütlerle işbirliği etmekten bir an dahi çekinmemiştir. bizim kanımızı akıtmaktan başka, her hedefimizi baltalamaktan başka, kaçak elektrik kullanıp, bizim sırtımızdan geçinip, herşeyde haksızlık, kirlilik, adaletsizlik yaratmaktan başka, kültürlerinde olan zorbalığı, eşkiyalığı, hırsızlığı, uğursuzluğu, ahlaksızlığı, marabalığı kültürümüze sokup, toplumu yozlaştırmaktan başka ne yapmışlardır. açıkça söylemek lazım türk'ler ve kürtlerin arasına kan girmiştir. birbirimizle kanlıyız ve bu noktada kimse bizden geri adım atmamızı beklemesin. binlerce yıldır birçok devlet, imparatorluk kurmuş, milletlere hükmetmiş, dünya tarihini yönlendirmiş, en güçsüz zamanında bile dünyanın en büyük güçlerine boyun eğmemiş bir milletin çocuklarının birkaç eşkiya bozuntusuna boyun eğmesi elbette ki beklenemez. eğer bir sorun varsa çözümü o taraftadır, kendilerini bilmeleri ve artık akıllarını başalarına devşirmeleri gerek. biz onların asıl sorunlarını da biliriz. şunu bilsinler ki 200 yıldır çok toprak kaybettik, artık bir karışına bile tahammülümüz yok.
  10 -11 ... deli
 10. 10.
  en güçsüz zamanlarında bile kimseye boyun eğmemiş ama her başbakanının ve genelkurmay başkanının göreve başlamadan önce mutlaka abd'ne şöyle bir yolunu düşürdüğü milletin çocukları olarak, "o taraf" deyip ayrımın tillahının yapılmasına bütün gücümüzle karşı çıkmalıyız. yüzümüzü abd'ne değil birbirimize dönmek yapmamız gereken tek şeydir. bin yıldır birbirinden kız alıp vermiş anadolu halklarının arasına kan davası girmesi mümkün değildir.

  23 yıldır kanıyoruz, yeter artık. bir kez olsun ilkel milliyetçi yaklaşımlarınızı bir kenara bırakın da gelin yahu!
  11 -7 ... faun