1. 1.
  dtp seçimlere giriyor, "kürtçülük" yaparak 5 milyon oy alıyor.

  beş milyon... her ailede 3 çocuk olsa, 15 milyon eder. çoğu pkk yanlısı.

  bir terör örgütünün canını yaktığı insanlardan gün geçtikçe artan oranda destek alması, terörün başarısından çok, terörle mücadelenin başarısızlığına işaret eder. gerçekten de bugün, trt 6 gibi girişimler yıllar önce yapılsaydı, kürt'lerin kültürel kimliği zamanında tanınsaydı, ülkemiz bu acıları çekmezdi.

  kürt sorunu bu saatten sonra, askeri yöntemlerle, iş ve ekmek vermek gibi belediye hizmetleri, ya da çok geçikmiş trt 6 gibi adımlarla çözülmez. zaten pkk'ya son katııımların kırsal kesimden çok, büyük şehirlerden olması da göstermektedir ki, kürt gençlerinin talebi, iş ve ekmekten çok kültürel kimliklerinin tanınmasıdır. artık ilkokul çocukları bile farkında. bir toplumun kültürel varlığı inkar edilirse, dili yasaklanırsa, asimilasyon baskısı uygalanırsa, o toplumsal kesimin kendi varlığını iddia ve ispat etme potansiyeli, içerisinde şiddeti barındıran bir sürece açılır.

  işte, ülkemizde cumhuriyet'in kuruluşundan beri yaşadığımız bu süreç, çeyrek asır içerinde pkk ya verilen desteği şimdiki düzeye taşımıştır. üstelik, kürtlerin geleneksel yapılanmalarının da etkisiyle, pkk ve abdullah öcalan, kürtlerin önemli bir kesimi tarafından vazgeçilmez kutsal varlık olarak algılanmaktadır.

  bu durumda, kürt sorununa aranacak her çözüm, eninde sonunda bu veriler eksenine oturmak zorundadır. pkk'yı doğrudan değilse bile, dtp gibi dolaylı bir şekilde muhatap almak, kürt sorununa çözüm arama çabalarının olmazsa olmazı durumundadır.

  ne yazık ki, çeyrek asır içerisinde milletimizin verdiği kayıplar, çekilen acılar çok derindir. yıllardır ekilen kin tohumları, nefret etmeyi, çözüm aramaktan daha cazip kılmaktadır. buna bir de şavaşın bitmesini istemeyen, savaştan ekmek yiyen sürülerin kasıtlı engelini de katarsanız, çözümün zorluğu daha iyi anlaşılır hale gelir.

  herşeye rağmen kürt sonunu ancak pkk ile uzlaşarak çözülür.

  barış istemek, düşmanlık edeni sevmek değildir, barış düsmanlar arasında yapılır.

  bizim barışa ihtiyacımız var...
  1 ... entel fare
 2. 2.
  (bkz: ve superman yine günü kurtardı)

  2 dakikada adam 20 yıllık pkk sorununu, kürt sorununu çözmüş, gelin de bakın... Pkk'yı yasallaştırarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin kürt sorununu çözeceğini belirtir kimileri, ancak Pkk yasallaşma sürecinde şart koymayacak mı, sen şu diyarbakırdan ötesini bana vereceksin kürdistan yapacaksın diye? yok eğer oley tamam beni yasal ettiniz siktiredelim kürdistanı falan ya, hadi türkiye büyük millet meclisinde, ekonomi politikalarından konuşalım mı diyecek?

  Ayrıca pkk zaten, dtp adı altında yasallaşmış durumda, meclise de girmiş durumda, buna rağmen dtp'ye rağmen, herhangi bir sorun çözülmemişse, sorunlar daha da büyüyorsa, olayın özü ortaya çıkar.
  3 ... in tyler we trust
 3. 3.
  "bunlar teröristlerin talepleri" diyerek pkk'ya mâl edilen demokrasi ve hukuk konusundaki iyileştirmeler yapılmadan kürt sorunu çözülemez demenin bir diğer şekli.
  2 -6 ... dr cureklibatur ve bay arkin
 4. 4.
  kürt nüfusundan korkmak demektir, bükemediğin eli öpmek demektir. halbuki bükülmeyecek el yoktur. kürt sorunu bitiremedikleri değil, bitirmedikleri bir siyasi olgudur.
  2 ... meritzen
 5. 5.
  pkk'yı türk ırkçılığı yarattı.

  pkk, 12 eylül dıktatörlüğünün hüküm sürdüğü yıllarda eruh baskınıyla ortaya çıktı. kürt'lere dışkılarını yediren insanlık utanci subaylar ceza mı aldılar, madalya mı?

  ben söyleyim: adını hatırlamadığım, karakol komutanı terfi etti.

  pkk terör yapıyor ama hırsızın hiç mi suçu yok?
  3 -11 ... entel fare
 6. 6.
  ortada bir sorun var ve bunu çözme eğilimi varsa pkk'yi bu çözümün dışında bırakmak akıl kârı değildir. severiz ya da sevmeyiz o gruba ait görüşlerde siyasette bir şekilde yer edinmektedir. çünkü toplumsal bir olaydır. bu olayı görmezden gelip çözümsüz kılmak insanların evlerine ateş düşürmekten başka bir işe yaramaz.
  1 -1 ... bin teselli kar etmez
 7. 7.
  (bkz: kürtleri neden sevmiyorum)
  ... anti
 8. 8.
  pkk türkiye'nin belası olduğu kadar kürt kökenlilerin de belasıdır. bugün tr'nin pek çok yerinde bu terörö örgütüne çocuğunu kaptırmamak için malını mülkünü geride bırakıp batıya göç etmiş kürt kökenli vatandaşlarımız vardır ki bu göçün geçmişi yeni de değildir. kürt sorunu pkk ile dolayısıyla çözülemez çünkü önce kürtlerin pkk'dan kurtarılması gerekmektedir, ki tr'nin yapmaya çalıştığı da budur.

  ayrıca kürt sorunu derken bir hedef şaşırtma da bulumaktadır, konuya yeni başlayanlar bu hatayı hep yapar; kürt sorunu, kürtlerle değil kürtleri temsil ettiğini iddia eden pkk ve onun yandaşlarıyla olan sorundur. tr'nin dört bir yanında kürtler yaşamakta, istedikeri üniye gidebilmekte, meclise girebilmekte, özgürce kız alıp vermekte, istedikleri yerde iş-hayat kurabilmektedirler. sorunu pkk ve yandaşları uydurmaktadır ve tr'deki tüm kürt kökenli yurttaşları zan altında bırakmaktadırlar. demokratik çözüm istedikleri falan da yoktur çünkü dtp bir gün olsun bölgedeki aşiret yapısından şikayet etmemiştir, tüm derdi üniter devlet yapısıdır.

  iddianame tadında oldu idare edin. *

  (bkz: kurt sorunu/#1298351)
  ... mualla
 9. 9.
  (bkz: ceviz getireyim yersin)
  1 -1 ... fidelio
 10. 10.
  kürt istilası diye, kürtlerin çoğunluğu pkk sempatizanıdır diye söylediğimizde , faşist vs olarak damgalanmıştık. mesnetsiz antikürtçülük yapmadığımız halde.

  başlık ve yazılar tam da bahsettiğimiz konuda, bizim söylevlerimize bir mesnet olmuştur evvela teşekkürler.

  şimdi sen, efendin abd nin gazı ile hareket ediyorsun, işbirlikçi akp ile, çoğaldın çoğaldın her yere bir kürt kondurdur, danışmanlar oldun, aydınlar oldun, pazar daki pazarcı, haldeki balıkçı oldun. mafya oldun çete oldun, uyuşturucu dağıtıcısı, otopark mafyası, gaspçı tecavüzcü oldun. korku saldın tüm ülkede. buralara kadar başardın.

  ama kanın bitlenmesin benim hayalcim, sende olmayıp ta bizde olan bazı şeyler var , ki sen hatırlarsın bunu şeyh saitte. kanma sen hala sana gardaş diyen bu temiz insanlara. ne mal olduğun ortaya çıktığında devran dönecek, efendinde seni satar tıpkı eski efendin ingilizlerin yaptığı gibi.

  o zaman ne yapacaksın göreceğiz, sen ders almadın tarihten belli, biz intikam çığlıkları ile hakkımızı geri almak için savaştığımızda sakın ha karşıma gardaşım yapma deme.

  birgün elbet gelecek yeni kemal, birgün gelecek yeni devrim. o zaman emperyalist uşakları ilk yok edilenler olacak.

  ki sen göreceksin. sen görmesende senden çıkan o 5 er 5 er varlıklar görecek.
  2 -1 ... anti