1. ?.
  türkiye de bu soruna yönelik çözüm önerisi getirebilen tek bir siyasi akım yoktur.
  beğenmesek de katliam teklif eden iş ve siyaset bilmezler haricinde çözüm olarak masaya fikir koyabilen tek bir parti kalmamıştır.
  -3 ... pirifani
 2. 0.
  kürt sorunu 10 dakika da çözülebilecek bir sorundur. 2 seçenek vardır. birincisi bu adamlar ne istiyor oturup konuşmaktır. evet uçuk istekleri olabilir. bu sefer ikinci çözüm savaştır. ama bu 20 yaşındaki çocuklarla olabilecek bir şey değildir. adamların yeri belli adresi belli, birkaç dağ işte. madem savaş olacak hakkını vermek lazım. bu şekilde malesef kanlar boşa dökülüyor.
  1 ... miniminibir
 3. 1.
  çözüm için kürdistanın kurulması şarttır.
  1 -3 ... edilgen
 4. 2.
  aslında böyle bir sorun yoktur. PKK terörü sorunu vardır. sadece sap ile samanı ayırt edip gerekeni yapmak gerekmektedir.
  -1 ... misskleopatra
 5. 3.
  çözülmek istendiği takdir de neden çözülmesin? anlaşmalar zartlar zurtlar var arada. ve tabi ki pkk'yı destekleyen türk düşmanlarıda önemli faktör.
  -1 ... kirisik
 6. 4.
  kürt sorunu çözülür. dik duran bir millet ve saçma sapan hümanist ılıklıkla ortamı bozmayanlar olmadığı sürece bu iş çözülür. Milli demokrasi ve milli bir siyaset olduğunda bu iş bitecektir.
  ... kurtcebe noyan
 7. 5.
  çözümlüdür çözümlü.adamlara yeniden benim annem de türk tc ye hizmete hazırım dedirtecek korkuyu salman yeter. yoksa ne sorunu varmış şerefsizlerin başka? neleri eksik. asker mi yapmıyolar polis mi başbakan mı milletvekili mi? ulan itoğlu itler yıllarca size kimlik bile vermeyen adamdan saymayan suriyeye esata neden itaatsizlik edemiyorsunuz çıt çıkaranı vince asan irana yada? orda bütün haklarınız verildi herhalde.
  2 ... vigilante8
 8. 6.
  şu andaki adı budur doğru. akp iktidarı ile çözülmesinin de imkanı yok. dahası, kürt sorununu yalnızca ulusal bir sorun olarak gören anlayışılar da uzun vadede sorunun bir parçası olacaktır. acil talepler (anadilde eğitim, genel af, operasyonların durması) yerine getirildikten sonra sorun çözülecek mi? işsizliği, yoksulluğu, cahilliği, gericiliği, cemaat ve tarikat tahakkümünü yenebilecek miyiz bunlar yerine geldiğinde? koskoca bir "hayır".
  sorun bütün olarak türkiye'nin düzeni sorunudur. türkiye'nin emperyalist dünya ile ilişkileri ve kendi coğrafyasındaki kapitalist düzenidir sorun.
  çözüm de bunlarla açık bir hesaplaşma ile, bunlara karşı türk ve kürt emekçisinin vereceği ortak bir siyasi mücadele ile gelecek.
  iki halkın da akp'ye "sen türkiye değilsin!" diyebilmesiyle gelecek.
  -1 ... anadol