1. 1.
    Çok az kişide olan sabır. Bence herkes hak vermeli, özellikle sürekli iç içe yaşadığımız türkler....

Bunca haksızlığa hukuksuzluğa ve yok sayılmaya rağmen sabır çekmek kolay değil, her yiğide nasip değildir. Bu yüzden kürt sabrı örnek teşkil etmektedir.
    3 -11 ... picleme
  2. 2.
    adamı çatlatan sabırdır, bum der çatlatıverir sabırıdır.
    -1 ... prof dr isaac newton
  3. 3.
    Zordur, bu bir gerçek.

Ancak Türk olmak, kürt olmak neyi çözüyor, bir anlatın da bilelim.
    1 -1 ... tea man
  4. 4.
    (bkz: kürt sabri)
    1 -1 ... pietro pacciani
  5. 5.
    Valla ben bir kürt olara sabır falan göstermem.

Yanlış yapanın a.. koyarım net.
    -2 ... crouch kimdir lo
  6. 6.
    inattır o.
    (bkz: Kürt inadı)
    1 -2 ... eksi lahana
  7. 7.
    keleşe sarılana kadardır.

not: sabır denmez ona belli sayıya ve araca ulaşmadan harekete geçmeme denir.

düzenleme ekleme: sayın yazarlar o bölgenin gerçeğini söylemek zorunuza gitmemeli. bir köyde sözde korucu ailesi aynı köydeki başka aileyi katletmedi mi. hemde çocuk ve bebek demeden. biz terör saldırısı sanmıştık sonra gerçek ortaya çıkmıştı. size demem o ki sabır yoktur. vahşeti yaşatmak için başka etnik kimliğe ihtiyaçları yoktur. kendi yöre insanına bile sabrı olmayanın başka yerdeki insana nasıl sabır gösterebilir. o eksileyenler gayet iyi biliyor. ben o yörelerde yaşadım. hatta yıllar sonra bir yıl boyunca bulundum. oralara gitmeyenler burada duyar kasar oldu. kusura bakmayın arkadaşlar gelip buralarda ahkam kesmeyin. geldiğiniz deliği biliyoruz. sabırmış. başlığı açan yazar onu necmettin hocamıza ve aybüke hocamıza anlatsın. teröristler katletmiş olabilir onları ama yöredeki insanların ne yapmadıklarını iyi biliyorum.
    1 -2 ... damdakimaymun
  8. 8.
    nesela ben elektrigi ucretsiz kullanmaya sabredemezdim.
    1 ... honneurfidelite
  9. 9.
    Kendini patlatacak Kadar patolojik birinde hicbir erdem aranmaz.
    1 ... basat55
  10. 10.
    bizene kurtlerden dedigim sabir.
    -1 ... arxaggelou