1. 1.
  ingiliz olup ingilizce bilmemektir. Fanatik kürt olup türkçe konuşmaktır, türkçe ile derdini anlatmaktır, kürtçe konuş deyince konuşamamaktır. kürtleri temsil eden vekiller dahi kürtçe açıklamalar yapmak istemiş fakat yapamamışlardır. kürtçe en son ne zaman konuşulmuştur? kürt dilinin tarihte yeri var mıdır? yoksa kurtuluş savaşından sonra ülkeyi bölmek isteyip bölemeyen dış güçlerin, ülkeyi savaşla değil dille bölmek istediği bir plan mıdır?

  Bana kalırsa bu bir abd planıdır. onların politikası böl ve yönet üzerine kurulmuştur. bu da orta doğuyu parçalara ayırmak için bir başlangıç planıdır. akıllı kürt-türk ler bu oyuna gelmemektedir. imralıda yatan pkk terörist lideri apo dahi kürtçeyi tam olarak bilmemektedir.
  2 ... dogru durust
 2. 2.
  batıda yaşayan kürtler için doğal bir durumdur. yani en azından benim için öyle.
  1 -1 ... kardan adamin oglu
 3. 3.
  malesef bendeki durum
  az buçuk bilirim ama
  2 -7 ... gown
 4. 4.
  kürtçe bilsek nolur bilmesek nolur, en fazla seloya küfrederim.
  6 -5 ... numenorpatrik
 5. 5.
  ula bu k*rtlerde olmasa gülmeyi unutucaz. hehehehehehe.
  4 -4 ... matej mitrovic
 6. 6.
  Yanlis olan hededir. Ozunu bilmeyen insandan hicbir fayda gelmez. Fasist olmayin ama özünüzü ana dilinizi de bilin.

  Onun disinda kurtceye turkce diyen arkadaslara gelirsek, turkce'nin kelime bakimindan en dar dillerden biri oldugunu bilmedikleri gibi bugun konustugumuz dilin yarisinin yabanci kelimelerden olustugunu da bilmez. Cehalet guzel sey. Kurtce hakkinda ne kadar sey biliyorsaniz turkce hakkinda da o kadar sey bildiginize bahse varim.
  3 -8 ... turistomer
 7. 7.
  Kürtlerin sorunudur.
  Ben de göçmenim ama kendi dilimi türkçe kadar iyi bilirim.
  Sen kendi dilini öğrenmek için çaba gösterdin mi? Sonra türkler foşiklih yapiyy...

  Edit: (bkz: #33631220)
  4 -4 ... cecen kizi
 8. 8.
  tabiki de çaba gösterdim.
  evde fazla konuşulmadığı için öğrenemedim.
  -2 ... gown
 9. 9.
  eksikliktir.

  ama bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.
  ... bendekalanlar
 10. 10.
  türkçe kelime bakımından en dar dillerden birisi değildir. burada beş tane türkçe kelime yazarım hiçbirinin anlamını söyleyemezsiniz. bunlar türkçeyi öğrenmezler sonra bok atarlar.
  k*rtçe diye bir dil yoktur ki öğrenesiniz. 5000 kelimeniz var gelmiş burada türkçeye bok atıyorsunuz. türkçe tek bir ırkın ürettiği kelimeleri en fazla kullanan dildir. türkçenin yüzde altısı arapça yüzde dördü diğer ırklardandır. yarısı falan değildir. bu k*rtlerde beyin yok derlerdi inanmazdım amk öğreniyorsan kendi sikik dilini öğren benim dilime bok atma.
  4 -1 ... kavunvebira