1. 1.
    çok sık maruz kaldığım durumdur. benim 2 dedemde koruyucudur biri 2006 yılında şehit düştü. köye örgütü sokmayan halkın çocuğunu dağa götüremezsiniz diye karşı koyarken beynine kurşunu yedi. ben deniz astsubaylığını annemin hastalığı yüzünden bıraktım eğitim zamanında. en yakın kuzenim 2 yıl önce bombalı saldırıda şehit oldu. vs vs. bu vatan için can da verdik can da aldık. kürt olduğumu asla gizlemem Allah beni kürt olarak yaratmışsa kürdümdür onun bana verdiği bir şeyi akşama kadar bilgisayar başında oturup kıç büyüten bir velet tarafından dışlanmamak için saklayacak değilim. sırf biyolojik olarak türksün diye sen vatansever ben terörist olmuyorum. bazen öyle saçma ırkçılığa maruz kalıyorum ki aklım almıyor. özellikle iktidar partisi için eleştiri yaptığım zaman kürt bu ya kesin pkk'lı ya da hdp'lidir kafasında davranıyorlar. bilmiyorum ama bu ülke bölünürse ırkçılar bölecek. şuan barzaninin kürdistanında yaşasam sizce ırkçılığa ayrıma maruz kalır mıyım ? kalmam. peki ırkçılığa maruz kalan bir insanın barzaniyi, kürdistanı ve ya bir terör örgütünü kendine yakın görmesi çok mu uzak bir ihtimal ? değil. o yüzden ırkçılık = bölücülük.
    5 ... iron34
  2. 2.
    Alt benle düşünenlerin çapsız reflekslerinden biridir bu, takılmamak lazım..Bu ülkede iyi ki varlar diyebileceğimiz kürtlerin sayısı hainlerinin kat be kat üstünde...ayrıca hainlerin sadece kürtlerden oluştuğunu söylemek de imkansız..türk olup hain kürtlere rahmet okutan da az değil. bizler, bizimle kader ortaklığı yapan, herşeye rağmen ülkesini seven kürtleri seviyoruz ve onlar bu ülkenin önemli bir parçası...sapla samanı ayıramayanların mallığı onları bağlar.
    2 -1 ... barnaby
  3. 3.
    kürt halkının yoğunlukla yaşadığı bölgelerde bölücü terör örgütü partisinin yüksek oy almasıyla alakalı bir durumdur. ne zamanki güneydoğu pkk yandaşı olmayan bir partiye oy verir o zaman gelin tekrar tartışalım. o ana kadar gözümde ( her kürt olmasada) genel olarak kürtler bölücü düşüncededir.
    1 -3 ... kursadneferi
  4. 4.
    Kürt olduğun için ırkçılığa maruz kalıyorum boşuna deme hocam.Bu ülkede vatanını sevene hiç kimse ırkçılık yapmaz.
    Irkçılık yapanlar da zaten bazı koşullar oluşturma gayretinde olan şarlatanlardan başka bir şey değiller.
    ... yapma bea
  5. 5.
    türkiye de herşeyi görürüz ama türkiyeyi yaşadığı toprağı seven biri kürt, laz, çerkes farketmez bu vatana ihanet etmedikleri sürece kimse ırkçılık yapmaz kalıbımı basarım buraya.
    ... sanalvokta