1. 1.
  aslında garip bir kıyas. geçmişlerinde devlette sorunları olmuş şimdi güçlü iki grup. birbirlerini hiç ama hiç sevmezler. cemaat gençlerin dağa çıkmasını engelliyor diye sevilmez.
  1 -2 ... ben bilirim
 2. 2.
  bence farkı yoktur zira fethullah gülen ve said bursi kürtlerin öncülüğünü kapalı kapılar arkasından yaparak bir iç ülke oluşturma çabasındadır ama yemezler bizi çinliler yok edemedi ergenekondan çıktık kralı gelse alamazlar yarimiz bu vatanı.
  1 ... gitarci17
 3. 3.
  --spoiler--

  fethullah gülen ve said bursi kürtlerin öncülüğünü kapalı kapılar arkasından yaparak bir iç ülke oluşturma çabasındadır

  --spoiler--

  (bkz: türkçe olimpiyatları)
  2 ... ikikisidenbiri
 4. 4.
  (ara: lacivert)
  ... xargn
 5. 5.
  Fetullahcılarında hayal gücü epey geniş kürtlerin zira Türk olmadıkları ve kimin için uğraştıkları ortadadır.
  -1 ... kxoloo
 6. 6.
  aynı amacı hedefleyen iki hareket.
  ikisi de dış güçler tarafından kontrol ediliyor.
  -1 ... cany13
 7. 7.
  kürtler bağımsız harekettir gücü kendilerine olan güçten alır.. seçime girerler meclis üyesi il genel meclis üyesi belediye başkanı hatta m.vekili çıkartırlar.
  legal partileri 1994 te 1300000 aldıgı oyu en son seçimde 2850000 oy alarak büyük başarı aldı newrozda diyarbakırda 1 milyon insan topladı..
  kürt hareketi gerçekten de 30 yıl önce kürtçe newroz gibi kavramlar bilinmezken artık ülke gündemini belirleyici konulara damga vuruyorlar..

  diğer hareket ise pensilvayadan yönetilmekte kendi seçimlere girmemekte her seçimde başka bir partiye adam sokup seçtirmekte önce anap sonra dsp şimdi ise akpyi desteklemektedir..

  Türkçe olimpiyatları düzenlemekte ama ülkemizde hala tvlerde tecavüz dizileri yenge-yegen gibi ensest dizileri gay bölümlü dizilerin oldugu spikerlerin 300-500 kelimeden fazla türkçe bilmediği bir ülkede yaşamamıza ragmen olimpiyat düzenlenmesi abesle iştigaldir.. ganalı çocuga Türkçe öğretmek le övünen hareket kendi absın yayın organlarında nedense kendi ülkesindeki halkın anadiline karşı çıkmakla paradoks yaşamaktadır..

  işte iki hareketin farkı
  ... durgun deniz