1. 1.
    enteresan bir biçimde türkiye'deki ölümüne özgürlük savunucularının gerçek yüzünü ortaya çıkarma şeklinde vuku bulmuştur. atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı, anayasaya bağlı devrimcilere sahip sol kesim kürtlerin özgürlüğü için canla başla mücadele etmiş, geçmişlerinde partilerine pkklı adamları almış (sonradan ortaya çıktı bu), halkların eşitliği vurgusu yapan sol kesim, ortaya somut bir şey konduğunda hemen çark etmiştir...

    burada vurgulanan kesim milliyetçi kemalist kesim değil, solcu olup da kemalist geçinen, hatta kemalizme karşı olan ve komünizmin uç kısımlarında gezen sözde sosyalist insanlardır. bu insanların partilerinin, öğrencilerin burs almasını engellemiş oldukları da enteresan bir ayrıntıdır.

    burada asıl vurgulanmak istenen detay, türk solunun anarşik devlet arzusundan öte halkların kardeşliğini önemsemediği, eğer devlet kardeşlik oluşturacaksa, ölümüne anarşizm ilkesi doğrultusunda buna da karşı çıkıp milliyetçi oldukları, bize bu kesimin söylemlerinin asla ciddiye alınmaması gerektiğini, ne istediklerini kendilerinin bile bilmediklerini göstermektedir. kürt açılımı sayesinde bu kesimin foyası da gayet güzel ortaya çıkmıştır. bundan 1.5 yıl önce de anayasa değişimi söz konusu olduğunda darbeci anayasayı ölümüne savunanlar da gene bu kesimdi. bu problemli insanların bu ülkede söz hakkına sahip olmaları engellenmeli, hatta oy verme yetkisi ellerinden alınmalıdır. çünkü özürlülerin oy kullanma hakkı olamaz.
    2 ... muhammed eminoglu