1. 1.
    bu tiplerden maalesefki türkiyede çok vardır.

bu zavallılara inat haykırıyorum: anadilim kürtçe, bi sıkıntınmı varda bu kadar bağrıosn?
    2 -7 ... halitzi yavsakligil
  2. 2.
    sakin "yavsak"ligil, al bi öşek s*k.
    2 -2 ... alpertunna
  3. 3.
    ediyoruz da konuşurken yırtmasanız diyecektik.
    ... teflon
  4. 4.
    ırkçı biri değilim ama toplumun içinde bir köşeye çekilip kürtçe konuşan insanları görünce acaba gizli bişey mi konuşuyolar, dedikodumu mu yapıyolar diye düşünüyorum bazen. Bu tıpkı toplum içinde kulaktan kulağa fısıldamak gibi rahatsız edici bir durum. Bunun faşistlikle ilgisi yok.
    4 -1 ... tabiri caizse
  5. 5.
    insan hakları, çoğulcu demokrasi özgürlükler vs diye zırvalarlar ama sadece kendileri için

Kemalizm'den zihinlere bulaşmış bir alışkanlıktır

Bakın bir alıntı yapayım

abd'nin resmi dili yoktur.
    cok eskiden almanca olacagi soylemleri sadece almanlarin urettigi bir fantazidir.
    abd'de devletle ilgili butun yazismalar ingilizce veya ispanyolca yapilabilir. bazi branslarda yazisma dili cince, rusca, fransizca ve nicelerini kapsar. new york ve new jersey'nin bazi kisimlarinda turkce ehliyet sinavina bile girileblir.

Birleşik krallıkta da durum böyledir

Büyük devletler bu tarz komplekslere kapılmazlar kendilerine güvenleri ve toplumsal barışları vardır. Ancak 3. Dünya ülkesi kafasındaki küçük kompleksli ülkeler de bu tarz sorunlar görülür

Bu kafayla hiçbir zaman büyük devlet olunamaz

Bunları söylerken

Bana göre Kürtçe yüzde 80 Farsçanın bir lehçesi (Kurmanci) sorani kolu gramer olarak Farsça söz varlığı olarak Arapça hakimdir Arap coğrafyasına daha yakın olduğu için ama sonuçta bir dildir lehçedir

Türkçe'nin içine eden binlerce kilometre uzaktaki ülkelerin dillerini mesala ingilizceye gık çıkarma konuşanı görsen aşağılık kompleksine kapıla hayranlıkla bak

Ama 1000 yıl beraber yaşadığın bir halkı, komşunun diline ( iran Farsça, Arapça kürtçe vs) antipatik bak.

bu ahmaklıktır
    1 -1 ... isminiunutanadam