bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kimse kimsenin diline saygıda kusur etmemelidir. bu bir tahammül meselesi değil düşünebilme meselesidir.
    3 -2 ... 1984
  2. 2.
    faşistlerin "ya sev, ya terket" anlayışının demokratlara da bulaştığını gösteren bir laftır. daha da ilginç olan, "hükümetin adamlarının" hükümetin kürt politikalarına karşı tavır koymasıdır.
    2 -2 ... zarbut
  3. 3.
    Kendisi siktir olup gitmelidir! şevval sam isimli cibiliyetsiz bi yandan sosyalist geçinir diğer yandan gider ne kadar kapitalist varsa mallarının mümessili olur.
    ha biliyorum onun olduğu piyasada kıvırmak dahi her şey mübah ama bu kadar da bukalemun olunmaz ki.
    şevval sam o kadar aşağılıksın ki ismini yazarken bile yüzümde tiksinti oluşuyor. para için senin kadar ruhunu satanı az gördüm ben.

not: bunu okuyup dava edebilirsin beni, problem yok o mahkemede de yüzüne söyleyecek iki çift lafım var.
    6 -3 ... eyup usta
  4. 4.
    ingiltere de 'türkçeyi sevmeyen siktirsin gitsin' demekten farksız.
    2 -1 ... wamad
  5. 5.
    türbanla ilgili yaptığı açıklamalardan dolayı iş bulamayan şevval sam'ın herhalde paçayı kurtarma çabasıdır bu.

türkiye'de tek bir dil vardır,o da türkçe'dir.he ben başka dilde şarkılar dinlemek istersem gider dinlerim.ama sen türkçe şarkı söyleyeceksin orada,adam gibi.gitmesi gereken birileri varsa sizin gibiler canım benim.
    2 -2 ... bugun variz yarin yokuz
  6. 6.
    talihsiz bir söylemdir.
    neymiş efendim 'halk istemiş'.
    bende halkım lazca söyle o zaman, zazaca söyle, gürcüce söyle, boşnakça söyle, çerkezce söyle hadi söyle arkadaş.
    bu topraklarda sadece elinde silahı olup devlete kurşun atanların dili mi konuşulmalıdır?
    bir tek elinde silahı olan mı halktır?
    yapılan tek şey bölünmenin yağına bal sürmektir.
    3 -2 ... sendemihayat
  7. 7.
    siktirip gitsin afedersin.
    1 -5 ... maweraunnehir
  8. 8.
    ne günlere geldik ağzım açık okudum şu haberi. bu ülkenin resmi dili türkçe değil mi? sen bu ülkenin sanatçısı değil misin? kürtler asimile olmasın diye bizi mi asimile edeceksin? barış ayağına bütün ülkeyi uyutanların suçu bu aslında. ilerde herkes anlayacak ama o zaman herşey için çok geç olacak. masallarla uyutulmaya devam edin. *
    5 -1 ... johnmalkovich
  9. 9.
    Doğrudur ama eksiktir. Giderken anasını da alsın. Bu toprağın insanı anadilinde şarkı dinleyebilecek elbet, sen kimsin buna tepki koyuyorsun allah' ın atanmışı seni...
    Kafa 1940 kafası, kafa 90' lar kafası... Ama bu tribüne oynanan faşik tiyatroların miadı doldu, kafanı o makam koltuğundan kaldır da bir bak istersen etrafına...
    1 -3 ... siddartha
  10. 10.
    türkçe öğrenmek istemeyen ya da konuşmak istemeyen gidebilir.
    1 ... portatif