bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  dtp'nin meclis kürsüsünden kürtçe konuşulması kararı alması üzerine ortaya çıkan vekillerdir. dtp'nin şahin kanadında bir çok ismin kürtçe bilmemesi, kürtçe bilen ılımlı isimlerin ise böyle bir karadan haberlerinin olmaması ortaya karışık bir durum çıkarmıştır. vekiller arasında emine ayna ve sabahat tuncel neredeyse hiç kürtçe bilmezken, selahattin demirtaş ve fatma kurtulan gibi isimlerin de kürtçelerinin yeterli olmadığı ortaya çıkmış. haberin ayrıntısı:

  http://taraf.com.tr/haber.asp?id=16737
  ... nerde kalmistik
 2. 2.
  hayır bu ülkede yaşayanların bir çoğu resmi dil olmasına rağmen hala doğru dürüst türkçe konuşamazken bunun haber yapılması çelişki değilmidir, merak etmekteyizdir.

  en iyisi kürtçe bilmedikleri için derhal dgm de yargılanmaları hatta idamları istenmelidir.
  yada direkt infazları gerçekleştirilmelidir.

  (bkz: tüm savciları göreve davet edin)
  4 ... li rojhilate dile min
 3. 3.
  Dtp nin Türk kökenli milletvekillerini baz alarak hazırlanmış karalamaya yönelik haber.
  Kürt kökenli Dtp milletvekillerinin kürtçe bilmeden bölge halkıyla nasıl konuştuğu nasıl anlaştığı sorulmalıdır haberi hazırlayanlara (Bilmeyenler için Doğu ve güneydoğu anadolu da hala türkçe konuşamayan insanlar vardır). **
  1 -2 ... tekrenkturkuaz
 4. 4.
  ne kürtçeyi nede türkçeyi beceremeyen vekillerdir. işin iğrençliği; insanların daha konuşmasını adam gibi beceremeyenlerin, kendilerini temsil etmelerine izin vermesidir. yazıktır o insanlara...

  edit-ül ekleme: birde bu vekiller çıkıp "dilinize sahip çıkın" derler.
  2 ... terellelli
 5. 5.
  kürdçe bilmeyen teroristlerdir işte, neden bu kadar şaşırıyoruz? onlardan çok var...

  abdli olduklarındandır. egemenliklerini kendilerine bağışlayan büyük britanya'nın dilini kullanan abd, boprojesindeki bir numaralı müttefiki olan kürdlerin dilini de öğrenmiştir gerçi ama ilginç.. vardır altında bir hinlik..

  bu arada konusu açılmışken günümüzde çeşitli taraflarca görüyoruz ki yeni bir abd akımı var ülkemizde, bu da terör ve anti-laik aşırı dincilik sentezi. dili kürdçe, bayrağı türban.. kuklalarını yerleştirdikleri* bir adaları bile var artık bunların: kıbrıs**!
  -1 ... gore gori chapa tipa rota hey